George Lucas pomagał na planie finału "Gry o tron". Jakie rady miał dla Kita Haringtona?

Sergiusz Kurczuk
19.04.2019 11:21
Game of Thrones | Season 8 Episode 1 | Game Revealed (HBO)| Season 8 Episode 1 Fot. GameofThrones/YouTube

Na planie pierwszego odcinka 8. sezonu "Gry o tron" pojawił się twórca "Gwiezdnych Wojen" - George Lucas. Filmowiec postanowił pomóc twórcom serialu. Jakich porad udzielił odtwórcy Jona Snow?

Zima nadeszła, a stacja HBO wyemitowała pierwszy odcinek finałowego sezonu "Gry o tron". Tuż przed premierą kolejnych przygód mieszkańców Westeros, na kanale YouTube serialu ukazał się materiał, który zdradza sekrety kręcenia premierowego odcinka 8. sezonu. Okazuje się, że wśród gości specjalnych na planie zdjęciowym pojawił się sam George Lucas.

Przeczytaj także

Czym zaskoczył Kita Harringtona?

"Gra o tron" sezon 8 - George Lucas odwiedził plan zdjęciowy serialu

Od wielu lat po premierze każdego z odcinków "Gry o tron" w sieci pojawia się uzupełnienie w postaci materiału z planu zdjęciowego. Dzięki niemu fani mogą poznać tajniki powstawania scen oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek z drugiej strony kamery. Okazuje się, że twórca "Gwiezdnych Wojen" - prywatnie fan "Gry o tron" postanowił pojawić się na planie serialu, żeby udzielić twórcom kilku porad. 

Przybycie George'a Lucasa skomentował jeden ze współtwórców "Gry o tron" - David Benioff.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że George Lucas chce nas odwiedzić, pomyśleliśmy, że może ktoś robi sobie z nas żarty, potem bardzo się podekscytowaliśmy oraz zdenerwowaliśmy, bo to George Lucas!

Lucas postanowił dać kilka porad reżyserowi odcinka Davidowi Nutterowi oraz gwiazdom serialu - Emilii Clarke i Kitowi Haringtonowi. Odtwórca Jona Snow usłyszał dość nietypowe słowa ze strony gościa.

Dla ciebie nie mam żadnych porad. Nie zależy mi na tobie. Nie obchodzi mnie, co się z tobą stania.

Oczywiście twórca "Gwiezdnych Wojen" w ten sposób zażartował sobie z Haringtona.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy  zakończenie serialu HBO?

Pierwszy odcinek finałowego sezonu "Gry o tron" za nami. Do końca pozostało pięć spotkań z mieszkańcami Westeros. Chociaż 8. sezon jest najkrótszy ze wszystkich, długość poszczególnych odcinków została odpowiednio dopasowana, by widzowie nie poczuli się nieusatysfakcjonowani. Drugi odcinek trafi na antenę HBO i do HBO GO już w najbliższą niedzielę - 21 kwietnia 2019 roku. Finałowy odcinek pojawi się 19 maja 2019 roku.

>>Zobacz też: Twórcy "Gry o tron" stworzą trylogię "Star Wars" o Starej Republice?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.