George R.R. Martin potwierdził, że kolejny prequel "Gry o tron" to historia Targaryenów

18.09.2019 09:05
Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Fani "Gry o tron" czekają na powstające spin-offy, które rozgrywają się w Westeros. George R.R. Martin potwierdził, który ród będzie bohaterem drugiego prequela serialu.

Chociaż "Gra o tron" dobiegła końca, w produkcji są już dwa spin-offy będące jednocześnie prequelami serialu. Do pierwszego z nich, który rozegra się w czasach prehistorycznych Westeros, trwają już zdjęcia. Twórcy szykują się do drugiego serialu. George R.R. Martin potwierdził domysły fanów, dotyczące tego, kto będzie głównym bohaterem serialu.

"Gra o tron" - drugi spin-off opowie o Targaryenach

Okazuje się, że zawsze można liczyć na pomocną dłoń autora literackiego pierwowzoru "Gry o tron". Martin jest zresztą zaangażowany w produkcję obu powstających seriali. Na blogu pisarza pojawiła się informacja dotycząca tego, na którym rodzie skupi się fabuła drugiego spin-offu. Okazuje się, że twórcy serialu będą bazowali na ostatniej książce Martina - "Ogień i krew".

To również prequel. Osadzony tysiące lat po pierwszym spin-offie dziejącym się w Westeros. I tak, jest oparty na materiale pochodzącym z jednej z moich książek. Ci, którzy czytali "Ogień i krew" zdają sobie sprawę, że książka zawiera materiał na tuzin seriali.

Martin oczywiście nie mógł zdradzić żadnych szczegółów, ale jasne jest, że poprzednie doniesienia na temat drugiego spin-offu okazały się prawdziwe. "Ogień i krew" i krew opowiada bowiem historię rodu Targaryenów. Akcja książki jest osadzona 300 lat przed wydarzeniami z sagi "Pieśni lodu i ognia" i czytelnik śledzi w niej losy kolejnych mieszkańców Smoczej Skały.

Przeczytaj także

Pisarz odniósł się w swoim poście do doniesień serwisów Deadline i The Hollywood Reporter, które informowały, że głównymi bohaterami prequela będą Targaryenowie. Martin nie mógł zdradzić żadnych szczegółów fabularnych serialu (drocząc się z fanami, udawał, że wygada jego tytuł), ale potwierdził, że znowu zobaczymy smoki.

Przeczytaj także

Wyjawił też, że obecnie HBO pracuje nad trzema spin-offami "Gry o tron", co oznacza, że zrezygnowano z dwóch seriali, które początkowo zapowiadano. Wiadomo też, że druga produkcja nie będzie nosiła tytułu "Ogień i krew". Powstał już scenariusz pilota i notatki dotyczące pozostałych odcinków. Jednym z twórców produkcji będzie Ryan Condal znany z serialu science fiction "Colony".

Przeczytaj także

"Gra o tron" - drugi spin-off - kiedy premiera?

Mimo garści nowych informacji na temat kolejnego prequela "Gry o tron" nadal nie wiadomo, kiedy produkcja trafi na antenę HBO. Stacja jeszcze oficjalnie nie zamówiła serialu, więc wiernym fanom pozostaje czekać. Spin-off o roboczym tytule "Bloodmoon" ma zadebiutować w pierwszej połowie 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Gwiazda "Gry o tron" skrytykowała 8. sezon: "Nie rozumiałam niczego"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.