George R.R. Martin zdradził szczegóły spin-offu "Gry o tron"

10.07.2019 11:45
George R.R. Martin zdradził szczegóły spin-offu "Gry o tron" Fot. kadr z serialu Gra o tron

George R.R. Martin - twórca sagi "Pieśń lodu i ognia", na której oparto serial "Gra o tron", wyjawił, co zobaczymy w nadchodzącym spin-offie hitu HBO.

Finał "Gry o tron" rozczarował wielu widzów serialu. Miłośnicy historii o Westeros mają jednak nadzieję, że czas produkcji HBO znany z pierwszych sezonów powróci w spin-offie, do którego obecnie trwają zdjęcia. Twórcy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego serialu. Zrobił to jednak George R.R. Martin - twórca książkowego pierwowzoru "Gry o tron". Jakie szczegóły wyjawił pisarz?

Spin-off "Gry o tron" - George R.R. Martin o szczegółach serialu HBO

Martin opowiedział o nadchodzącej produkcji w rozmowie z Entertainment Weekly, potwierdzając niektóre domysły fanów.

W końcu traficie do świata, w którym  znajduje się sto królestw - drobnych królestw. W tej erze rozgrywa się serial. (...) Starkowie zdecydowanie się pojawią. Będą też takie stworzenia jak wilkory i mamuty.

Struktura polityczna kontynentu będzie się więc różnić od tego, co znamy z "Gry o tron". Zamiast Siedmiu Królestw, zobaczymy raczej rozbite autonomiczne organy władzy, które działają na swoich własnych zasadach. Akcja rozgrywa się bowiem prawie pięć tysięcy lat przed wydarzeniami z pierwszego serialu. Z tego powodu fauna i flora, będzie wyglądać trochę inaczej. Wilkory i mamuty nie będą stanowiły rzadkości, wręcz przeciwnie. Zobaczymy też protoplastów Neda Starka, którzy władają północnymi krainami. Martin zdradził też, że zamiast Lannisterów pojawią się ich poprzednicy - przedstawicieli rodu Casterlych. To właśnie oni będą najbogatszym dworem w Westeros, rządzącym zachodnią częścią Westeros.

Autor "Pieśni lodu i ognia" postanowił również wypowiedzieć się na temat obsady spin-offu. Według pisarza głównymi bohaterkami będą postacie grane przez Naomi Watts, Naomi Ackle i Denise Gough. Podobnie jak w przypadku "Gry o tron", każda z protagonistek będzie pełnić równorzędnie ważną rolę w fabule produkcji.

Raczej nie używam słowa "główny bohater". W przypadku "Gry o tron" nigdy nie nominowano do nagród w kategorii najlepszy aktor, czy aktorka żadnej osoby, aż do teraz. Zawsze odbywało się to w ramach kategorii bohaterów drugoplanowych, ponieważ tak funkcjonował ten serial. Myślę, że w przypadku nowego serialu jest podobnie. Nie mamy głównych bohaterów.

Przeczytaj także

Spin-off "Gry o tron" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono tytułu produkcji. Martin swego czasu twierdził, że spin-off nosi tytuł "The Long Night" ("Długa noc"). Na tej podstawie plotkuje się, że serial opowie o narodzinach Białych Wędrowców. Mieszkańcy Westeros będą musieli odeprzeć atak potworów. Martin jest autorem historii do pilotowego odcinka prequela. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy tytuł zadebiutuje na antenie HBO. Prawdopodobne data premiery odbędzie się w pierwszej połowie 2020 roku.

Zobacz też: Spin-off "Gry o tron": zdjęcie z planu potwierdza, że serial rozegra się w prehistorycznych czasach

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.