Gillian Anderson jako Margaret Thatcher w 4. sezonie "The Crown"

Sergiusz Kurczuk
21.01.2019 12:01
Gillian Anderson jako Margaret Thatcher w 4. sezonie "The Crown" Fot. Gustavo Valiente/i-Images/i-images/East News

W nadchodzącym 4. sezonie serialu "The Crown" pojawi się postać byłej premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Wcieli się w nią Gillian Anderson znana z takich produkcji jak "Z Archiwum X", "Hannibal" i "Amerykańscy bogowie".

Fani oczekują z niecierpliwością na 3. sezon "The Crown", a Netflix już zdradza rewelacje dotyczące kolejnej porcji nowych odcinków serialu opowiadających o losach brytyjskiej rodziny królewskiej. Według najnowszych informacji w czwartej odsłonie historycznej produkcji pojawi się postać premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. W słynną polityk wcieli się gwiazda "Z Archiwum X" Gillian Anderson.

"The Crown" sezon 4 - Gillian Anderson jako Margaret Thatcher

Jak donosi portal The Guradian, już niedługo Anderson pójdzie w ślady takich aktorek jak Meryl Streep, Patricia Hodge czy Jennifer Saunders. Artystka wcieli się w jedną z najbardziej kontrowersyjnych przywódczyń Wielkiej Brytanii. Według najnowszych wieści dotyczących produkcji serialu "The Crown", w 4. sezonie zobaczymy między innymi okres rządów Margaret Thatcher. Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących roli Anderson, ponieważ jeszcze nie zakończono prac nad 3. sezonem "The Crown". Nie będzie to pierwsza styczność aktorki z produkcją Netfliksa. Anderson wystąpiła niedawno jako matka głównego bohatera serialu "Sex Education". Prawdopodobnie w 4. sezonie "The Crown" zobaczymy spotkanie Żelaznej Damy z królową Elżbietą II, w którą od 3. sezonu wcieli się Olivia Colman. Osoby pamiętające czasy rządów Thatcher na pewno wiedzą, że obie przywódczynie łączyły raczej dość chłodne stosunki.

Margaret Thatcher Fot. foto: EAST NEWS

Na razie nie zdradzono większej ilości informacji dotyczących 4. sezonu "The Crown". Zdjęcia do serialu mają ruszyć latem 2019 roku, więc trudno mówić o dacie premiery. Wiadomo jedynie, że akcja 3. sezonu serialu ma się rozgrywać w latach 1963-1976. Oznacza to, że w 4. sezonie zobaczymy rozkwit kariery politycznej Żelaznej Damy i powoli zostaniemy wprowadzeni w historię Księżnej Diany. Ważnym wątkiem fabularnym staną się więc wojny o Falklandy-Malwiny, strajki brytyjskich robotników i narodziny brytyjskiego punk rocka.

"The Crown" sezon 3 - kiedy premiera?

Zanim serialowa Tatcher pojawi się w życiu rodzinny królewskiej, przyjdzie nam zobaczyć wcześniejsze wydarzenia. W 3. sezonie "The Crown" zobaczymy nową obsadę odgrywającą głównych bohaterów. Jednym z protagonistów zostanie między innymi dorosły książę Karol, w którego wcieli się Josh O'Connor. Jedną z ważniejszych scen ma być koronacja syna Elżbiety II na księcia Walii. Nowe odcinki "The Crown" trafią na Netflix prawdopodobnie w pierwszej połowie 2019 roku. Na razie jednak nie zdradzono dokładnej daty premiery.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.