Gillian Anderson zagra kolejną ikoniczną postać z polityki w amerykańskiej odpowiedzi na "The Crown"

23.02.2021 10:39
Gillian Anderson zagra kolejną ikoniczną postać z polityki w amerykańskiej odpowiedzi na "The Crown" Fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Była już Margaret Thatcher, teraz będzie Eleanorą Roosevelt - Gillian Anderson dołączyła do obsady serialu "The First Lady" (znanego wcześniej jako "First Ladies"), antologii od stacji Showtime.

Gillian Anderson zagra Eleanorę Roosevelt

Serial ma być antologią i pokaże ewolucję amerykańskich elit z perspektywy najważniejszych kobiet w Białym Domu. Anderson tym samym dołączyła do obsady, w której prym wiodą Viola Davis i Michelle Pfeiffer - te zagrają kolejno Michelle Obamę i Betty Ford.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu Showtime na łamach Variety:

Gillian Anderson to niezwykle utalentowana i barwna aktorka, która jest idealną kandydatką do uzupełnienia naszego potężnego trio głównych bohaterek. Gillian, Viola Davis, Michelle Pfeiffer jako te ikoniczne postaci w "The First Lady" to coś inspirującego. Wierzymy, że to będzie przełomowy serial dla całego Showtime. 

Polecamy

Roosevelt była pierwszą damą USA w latach 1933-1945, co sprawia, że piastowała tą pozycję najdłużej w historii. Była dyplomatką, ale przede wszystkim aktywistką i postacią polityczną, która starała się walczyć o zmiany w społeczeństwie. W ówczesnych czasach była krytykowana za swoją otwartość, poparcie dla mniejszości etnicznych i działalność medialną. Regularnie zwoływała własne konferencje prasowe, pisała felietony i prowadziła program radiowy.

Przekonała również rząd USA, by ten przystąpił do Narodów Zjednoczonych, stając się jednocześnie delegatem USA na arenie międzynarodowej.

Dla Anderson będzie to kolejna ikoniczna postać historyczna - fani "The Crown" zapewne mają świeżo w pamięci jej występ w 4. sezonie serialu, za który została nominowana do Złotego Globu. Oprócz wspomnianych gwiazd, w serialu pojawią się również m.in. Aaron Eckhart (Two-Face z "Mrocznego rycerza") w roli prezydenta Geralda Forda, Judy Greer jako sekretarka Nancy Howe, a także Rhys Wakefield jako Dick Cheney. 

Niestety, na razie data premiery "The First Lady" nie jest znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.