Gillian Anderson żegna się z serialem „Z Archiwum X”

Sergiusz Kurczuk
02.01.2018 13:02
Gillian Anderson żegna się z serialem „Z Archiwum X” Fot. kadr z serialu Z Archiwum X

Smutna wiadomość dla fanów agentki Dany Scully. Gillian Anderson potwierdziła, że jej przygoda z serialem „Z Archiwum X” skończy się na 11. sezonie.  

Wiadomość o planach Gillian Anderson nie powinna być zaskoczeniem dla fanów śledzących każdy news na temat „Z Archiwum X”. Aktorka o swojej decyzji powiedziała już podczas nowojorskiego Comic Con 2017. Informacja nie została jednak potwierdzona, a udział Anderson w zbliżającym się 11. sezonie serialu spowodował, że większość potraktowała jej słowa pół żartem, pół serio. Poza tym twórca „Z Archiwum X” Chris Carter potwierdził, że prawdopodobnie powstanie kontynuacja przygód tajnej komórki FBI do spraw zjawisk nadprzyrodzonych. 

W końcu Anderson została poproszona o skomentowanie swoich słów sprzed kilku miesięcy. W wywiadzie dla TV Insider potwierdziła, że 11. sezon „Z Archiwum X” będzie jej pożegnaniem z rolą agentki Dany Scully.

Mówiłam od początku, że podjęłam tę decyzję. Byłam trochę zaskoczona reakcją ludzi na moje oświadczenie, ponieważ dla mnie zrozumiałe było, że to tylko pojedynczy sezon.

Jak widać, aktorkę zdziwiła reakcja fanów, którzy łudzili się, że przywrócenie serialu na antenę stacji FOX będzie się wiązać z powrotem Anderson i Duchovny'ego na stałe. Trudno jednak przewidzieć, czy po sukcesie 11. sezonu aktorka nie zmieni zdania. Być może pojawi się jednak wątek fabularny, który definitywnie rozwiąże kwestię bohaterki granej przez Anderson. Aktorka w tym samym wywiadzie zaznaczyła, że w świecie stworzonym przez Cartera istnieje jeszcze dużo historii wartych opowiedzenia. 

Jest jeszcze wiele historii ze świata  „Z Archiwum X” do opowiedzenia. Czy zdołamy je opowiedzieć stoi pod znakiem zapytania. Prawda jest gdzieś tam. 

Jak potoczą się losy Dany Scully i Foxa Muldera? A może słowa Anderson to jedynie sprytny zabieg marketingowy? Dowiemy się niebawem. Premiera pierwszego odcinka 11. sezonu „Z Archiwum X” już 3 stycznia 2018 roku

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.