Gillian Anderson zostanie zastąpiona przez Azjatkę w 2. sezonie „Amerykańskich Bogów”

Sergiusz Kurczuk
05.04.2018 13:47
Gillian Anderson jako Media w serialu Amerykańscy Bogowie|undefined Fot. kadr z serialu serialu Amerykańscy Bogowie

W drugim sezonie „Amerykańskich Bogów” nie zobaczymy Gillian Anderson. W boginię o imieniu Media ma się wcielić młodsza aktorka pochodzenia azjatyckiego. 

„Amerykańscy Bogowie” to serial fantasy oparty na słynnej książce Neila Gaimana pod tym samym tytułem. Twórcami produkcji są Bryan Fuller i Michael Green. W serialu wystąpili między innymi Ricky Whittle, Ian McShane i Emily Browning. Większość postaci wciela się w rozmaitych bogów - stare i zupełnie nowe bóstwa, które stoją do siebie w opozycji. Wśród nowych bogów znajdowała się Media, w którą wcieliła się znana z serialu „Z Archiwum X” Gillian Anderson. Niestety aktorka zdecydowała się opuścić obsadę „Amerykańskich Bogów”. Twórcy znaleźli jednak sposób jak poradzić sobie z problemem. 

„Amerykańscy Bogowie” - kto zastąpi Gillian Anderson?

Anderson ogłosiła w styczniu 2018 roku, że nie zobaczymy jej ponownie w serialu nadawanym przez stację Starz. Stało się to wkrótce po tym, jak Fuller i Green odeszli z produkcji z powodu różnic dotyczących przyszłości serialu pomiędzy nimi a FremantleMedia. Jak podaje serwis TV Line, producenci serialu znaleźli sposób na zniknięcie bohaterki o imieniu Media. Bohaterkę Anderson zastąpi nowa postać, która nazywać się będzie New Media. Obecnie trwa casting na 20-paroletnią aktorkę o pochodzeniu azjatyckim, która wcieli się w uosobienie mediów społecznościowych i cyfrowych form komunikacji. 

Nowym showrunnerem „Amerykańskich Bogów” został natomiast autor książki. Gaiman napisał już kilka scenariuszy do odcinków 1. sezonu. Obecnie jest bardzo zapracowany, ponieważ odpowiada również za powstający serial „Dobry omen” oraz przygotowuje się do produkcji telewizyjnej adaptacji powieści fantasy „Gormenghast”. Do prac nad 2. sezonem „Amerykańskich Bogów” dołączy również Jesse Alexander, który był zaangażowany między innymi w serial „Hannibal”. Potwierdzono, że reszta obsady „Amerykańskich Bogów” się nie zmieni i w głównych rolach ponownie zobaczymy Whittle'a, McShane'a i Browning.

„Amerykańscy Bogowie” - o czym jest serial?

Produkcja Starz oraz książka Gaimana opowiada o specyficznym świecie, w którym wszelkie bóstwa znane człowiekowi egzystują w jednym miejscu. Niepozornie wyglądający staruszkowie to tak naprawdę bogowie z rozmaitych kultur, którzy walczą o przetrwanie w świecie, którym zawładnęło nowe pokolenie nadprzyrodzonych istot. Nowi Bogowie to personifikacje nowych technologii, które wyparły dawne kulty. W ten konflikt został uwikłany główny bohater - Cień Moon. Mężczyzna okazuje się synem Odyna, ale nie chce być chłopcem na posyłki swojego ojca i postanawia przechytrzyć bóstwa.

Na razie nie podano daty premiery 2. sezonu „Amerykańskich Bogów”. Biorąc po uwagę, że premiera 1. sezonu odbyła się w kwietniu 2017 roku, prawdopodobnie na kontynuację serialu możemy liczyć pod koniec 2018 lub dopiero w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.