„Gotham”: piąty sezon ma być rebootem całej serii

Natalia Hluzow
18.04.2018 23:33
Bruce Wayne|undefined Fot. kadr z serialu "Gotham"

Producent serialu o Gotham City sprzed działalności Batmana zapowiedział, że jeśli 5. sezon powstanie, będzie tak naprawdę zupełnie nowym serialem.

Fani mrocznego świata Gotham City mają okazję przyglądać się jego początkom w popularnym serialu stacji FOX od 2014 roku. Aktualnie, po 4 latach i u schyłku 4. sezonu, młody Bruce Wayne jest już o krok od powołania do życia Batmana, Selena Kyle za chwilę stanie się Catwoman, zaś demoniczny Jerome pozostawił po sobie całą zgraję ikonicznych złoczyńców DC z zaprezentowanym niedawno Jokerem na czele.

Stacja FOX nie potwierdziła jeszcze 5. sezonu produkcji, ale jeśli takowy kiedykolwiek powstanie, zdaniem producenta wykonawczego, Danny’ego Cannona, będzie tak naprawdę rebootem, a nie kontynuacją serii.

Co po Gotham s04?

W wywiadzie udzielonym niedawno portalowi Comic Book, Cannon tak opisał przyszłość serialu:

Kataklizm, który będzie miał miejsce w trzech ostatnich odcinkach nie tylko zmieni Gotham, nie tylko połączy tylu bohaterów, o jakich nawet nie myśleliście, że mogą razem współpracować, ale też zmieni oblicze Gotham na zawsze. Tak, że sezon piąty będzie właściwie rebootem i zupełnie innym serialem.

Fakt, że ostatni odcinek 4. sezonu „Gotham” nosi został zatytułowany „No Man’s Land”, pozwalał domyślać się, że miasto nie skończy najlepiej. W komiksie o tym tytule Gotham zostaje bowiem zdewastowane przez potężne trzęsienie ziemi. Cannon podkreślił jednak, że nie chodzi tylko o zmianę scenerii, ale wszystkiego, co fani serialu poznali do tej pory. Jak powiedział:

Nasi bohaterowie osiągnęli już dojrzałość, w pełni się dookreślili, dlatego sądzę, że to właściwy punkt dla scenarzystów, by zmienić ich postrzeganie. Określenie „reboot”, którego użyłem, oznacza w tym kontekście, że myślisz, że znasz już tych ludzi, a nagle dzieje się coś zupełnie innego i kiedy zakładasz, że sezon 5. będzie po prostu taki jak 4., nagle okazuje się kompletnie inny. Pojawiają się nowi bohaterowie i starzy, którzy się zmienili. Dokonało się. Miasto zmieniło się również. Nowi bohaterowie na nowym terenie.

Gotham Fot. foto: kadr z serialu Gotham

Czy powstanie 5. sezon „Gotham”?

Jak zostało wspomniane już na początku, stacja FOX nie potwierdziła wprawdzie, że 5. sezon zostanie zrealizowany, jednak pewność z jaką Cannon podchodzi do tej wizji, daje dużą nadzieję, że to jeszcze nie koniec serialu.

Budujemy coś o wiele większego. To największy cliffchanger, jaki zrobiliśmy. Chodzi mi o to, że po prostu musi powstać sezon 5. Wszystko do tego prowadzi, ponieważ tak zostało to przygotowane.

podsumował zdecydowanie Cannon.

Niezależnie od tego, czy i w jakiej formie pojawi się kolejny sezon „Gotham”, możemy spodziewać się, że finałowe odcinki aktualnego na długo zapiszą się w pamięci fanów serialu. 4. sezon „Gotham” ma zakończyć się w maju 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.