„Gotham”: FOX potwierdził, że powstanie 5. sezon serialu

Kamil Kacperski
14.05.2018 13:31
„Gotham”: FOX potwierdził, że powstanie 5. sezon serialu Fot. materiały prasowe

Być może nareszcie wyjaśni się, czy Jeremiah jest Jokerem, czy też nie.

Po kilku miesiącach spekulacji, fani przygód młodego Batmana mogą się uspokoić - FOX potwierdziło, że powstanie 5. sezon „Gotham”. Niestety, jak donosi Hollywood Reporter, seria będzie miała 13 odcinków i definitywnie zakończy ewolucję Bruce'a Wayne'a w herosa znanego jako Batman. 

Serial łącznie będzie liczył wtedy ponad 100 odcinków. W związku z tym, wiemy na pewno, że „Gotham” nie podzieli losu takich seriali, jak „Lucyfer”, czy „Ostatni człowiek na Ziemi”, które zostaną zakończone po emisji bieżących sezonów. Czego się możemy zatem spodziewać po 5. sezonie „Gotham”?

Gotham s05 - co się będzie działo?

Zmian. Dużej ilości zmian. Według wywiadu udzielonego portalowi ComicBook przez producenta wykonawczego Nicka Cannona, 5. sezon będzie „praktycznie rebootem” całego serialu:

Kataklizm, który będzie miał miejsce w trzech ostatnich odcinkach [4. sezonu] nie tylko zmieni Gotham, nie tylko połączy tylu bohaterów, o jakich nawet nie myśleliście, że mogą razem współpracować, ale też zmieni oblicze Gotham na zawsze. Tak, że sezon piąty będzie właściwie rebootem i zupełnie innym serialem.

Według portalu Deadline, producenci seriali przy okazji zdradzili, że w 5. sezon będzie kulminacją opowiadanej od 4 sezonów historii miasta Gotham, a konkretniej jego najbardziej znanych mieszkańców:

Piąty, ostatni sezon, zakończy tą unikalną historię powstania świetnych super-złoczyńców i mścicieli ze świata DC, a także pokaże nowy, niewidziany do tej pory rozdział opowieści.

Twórcy zaznaczyli, że „zakończą historię powstania” - zatem w nadchodzącym sezonie „Gotham” powinniśmy spodziewać się w pełni uformowanych postaci znanych z kart komiksów DC, takich jak Joker, Poison Ivy, Catwoman, czy też sam Batman. Czyżby wcielający się w Bruce'a Wayne'a David Mazouz miał przywdziać strój z symbolem nietoperza na piersiach? Przekonamy się już we wrześniu lub październiku 2018 roku, bo właśnie wtedy najprawdopodobniej zadebiutuje 5. sezon „Gotham”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.