„Gotham” doczeka się 3. sezonu

Robert Skowronski
17.03.2016 15:08
„Gotham” doczeka się 3. sezonu Fot. FOX / Album / East News

Serial, w którym ukazane są losy komisarza Gordona na początku jego kariery w policji powróci z trzecią serią odcinków. Szykujcie się na więcej „Gotham”.

Drugi sezon trwa w najlepsze i ma się skończyć dopiero w maju 2016 roku. Nie oznacza to jednak zwieńczenia całej historii. W obsadzie znajdą się dobrze znane twarze produkcji, w tym Ben McKenzie jako James Gordon czy też David Mazouz w roli młodego Bruce'a Wayne'a.

Wiadomość o trzecim sezonie jest już potwierdzona przez stację Fox, gdzie serial jest nadawany:

David Madden, prezes Fox Entertainment, opowiedział jak postrzega świat znany z komiksów, który został przeniesiony na ekran:

Do opowiadania historii w „Gotham” potrzebna jest szczególna drużyna. Przez ostatnie dwa sezony Bruno Heller, Danny Cannon i John Stephens po mistrzowsku uhonorowali mitologię tego miasta i stworzyli z niej pełen głębi i emocji, pamiętny dramat. Niezwykle utalentowana obsada przedefiniowała te ikoniczne postacie dla nowego pokolenia. Nie moglibyśmy być jeszcze bardziej dumni z tego serialu.

Co prawda drugi sezon nie cieszy się już taką popularnością, jak pierwszy, jednak w dalszym ciągu udaje mu się gromadzić wielu widzów. „Gotham” znajduje się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych programów w męskiej grupie wiekowej od 18 do 49 roku życia. Pojawiły się plotki o nakręceniu spin-offu serialu, który przecież sam w sobie stanowi rodzaj spin-offu. Nowa produkcja miałaby przedstawić losy Alfreda.

W ostatnim, już czternastym, odcinku „Gotham” o tytule „This Ball of Mud and Meanness” pojawił się Joker. Jednak nowością było to, że został on przedstawiony jako kobieta. W tej roli wystąpiła Lori Petty. O tej decyzji opowiedział Bruno Heller, twórca serialu:

Jednym z głównych motywów uniwersum DC jest przecież przemiana. Nie chcę nazywać tego grą z przyzwyczajeniami widza czy grą ze stereotypami płciowymi, ale braliśmy pod uwagę opcję Jokera płci żeńskiej. Nic nie jest dla nas zbyt dziwne albo szokujące.

Historia Jamesa Gordona jest jedną z kilku produkcji o bohaterach znanych z uniwersum DC Comics. Możemy również oglądać „Arrow”, „Flasha” czy „Legends of Tomorrow”.

Z kolei już dorosły Bruce Wayne zaprezentuje się nam 1 kwietnia 2016 wraz z premierą filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

Cieszycie się, że dostaniemy trzeci sezon „Gotham”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.