„Gotham” - nowy zwiastun 5. sezonu. W serialu pojawią się Batman i Bane

Kamil Kacperski
08.10.2018 12:00
Gotham|undefined Fot. kadr z wideo

Podczas panelu „Gotham” na nowojorskim Comic-Conie pojawiło się sporo informacji na temat nadchodzącego finałowego sezonu serialu opowiadającego o początkach Batmana. Co jeszcze zdradzili twórcy?

Przede wszystkim potwierdzono obecność Bane'a i Batmana w 5. sezonie „Gotham”. Według informacji podanych przez serwisy TVLine oraz Deadline, w rolę Bane'a wcieli się aktor Shane West. Prawdziwe imię meksykańskiego złoczyńcy brzmi Eduardo Dorrance, a w mieście Gotham pojawi się ze względu na znajomość z Jimem Gordonem. Panowie służyli razem w wojsku i Darrance będzie chciał pomóc Gordonowi „zaprowadzić ład i porządek”. Szybko okaże się jednak, że intencje Bane'a nie są tak szlachetne. Producenci serialu zdradzili również, że Bane złamie kręgosłup Alfredowi, a nie Bruce'owi.

Jeśli chodzi zaś o Batmana, to potwierdzono jedynie, że ostatni odcinek serialu przeniesie widzów 10 lat w przyszłość, czyli do czasów, gdy Mroczny rycerz jest już postacią znaną i szanowaną w Gotham. Twórcy udostępnili również zwiastun 5. sezonu, który przypomina najważniejsze wydarzenia z 4. sezonu „Gotham” i zawiera jedynie około minuty nowego materiału. Zobaczcie sami:

Nowy zwiastun Gotham

Niedawno dowiedzieliśmy się, że zamordowana matka Bruce'a Wayne'a, Martha, powróci w 5. sezonie serialu „Gotham”. Potwierdziła to aktorka Brette Taylor, która wcieliła się w mamę Wayne w odcinku pilotażowym produkcji. Kobieta podzieliła się ze swoimi fanami na Twitterze zdjęciem zza kulis produkcji, na którym widzimy ją, Seana Pertweego (Alfred) oraz Camerona Monaghana (Jeremiah/„Joker”). Post został szybko usunięty, ale internet tak łatwo nie zapomina.

Pozostając jeszcze chwilę przy temacie rodziców - w serialu pojawi się także ojciec Bane'a. Jeśli chodzi zaś o główną oś fabularną produkcji, to będzie się ona opierała o komiks Batman: Zero Year. W tym tytule, Edward Nygma (The Riddler) pełni ważną rolę, przez chwilę zdobywając kontrolę nad miastem. Wydarzyło się to w momencie, kiedy Wayne dopiero zaczynał być Batmanem. Wydaje się zatem, że wybór komiksowej inspiracji jest więc jak najbardziej na miejscu.

Kiedy premiera 5. sezonu Gotham?

5. sezon „Gotham” będzie zakończeniem historii Bruce'a od morderstwa jego rodziców do momentu, gdy założył maskę Batmana. Przez długi czas nie znaliśmy daty premiery produkcji. Z pomocą przyszedł nam jednak portal EpGuides.com, który poinformował o tym, że emisja 1. epizodu 5. sezonu „Gotham” odbędzie się 15 marca 2019 roku

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.