„Gotham” pokaże, w jaki sposób Bruce stanie się Batmanem

Kamil Kacperski
24.04.2018 14:23
„Gotham” pokaże, w jaki sposób Bruce stanie się Batmanem Fot. materiały prasowe

Szok! Niedowierzanie! Serial o początkach współpracy Bruce'a Wayne i Jima Gordona pokaże, jak ten młodszy stanie się mrocznym rycerzem.

„Gotham” jest jednym z najciekawszych emitowanych obecnie seriali o superherosach. Z jednej strony fani cieszą się, ponieważ mają okazję dobrze zapoznać się z takimi postaciami jak Pingwin, Człowiek-Zagadka, Trujący Bluszcz, Profesor Pyg, Firefly, czy młoda Cat-Woman oraz Joker, którego nie do końca można nazwać Jokerem.

Zaś z drugiej strony, serial jest krytykowany za zbyt duże zmiany w historiach postaci, zaburzanie chronologii wydarzeń znanej z komiksów oraz traktowanie niektórych z nich po macoszemu. Wydaje się również, że twórcy czasami zbyt szybko wprowadzają postaci z mitologii Batmana, które następnie bardzo szybko ewoluują do złoczyńców znanych z kart komiksów. Tym razem jednak nowe wydarzenie dotyczą bezpośrednio Mrocznego Rycerza.

Batman pojawi się w Gotham?

Cały 4. sezon „Gotham” przygotowywał widzów do kataklizmu, który ma nawiedzić tytułowe miasto. Twórcy zapowiadają, że następnie z rodzinnego miasta Batmana zostanie „Ziemia Niczyja”, znana z serii komiksów o tej samej nazwie. W oryginale historia opowiadała o trzęsieniu ziemi, które zdemolowało Gotham i spowodowało, że to złoczyńcy przejęli władze nad miastem. Wydaje się, że podobnie będzie i w serialu.

Tak przynajmniej zapowiada jedna z postaci - Ra's al Ghul. Złoczyńca (który na razie jest mentorem Bruce'a) powiedział nastolatkowi, że nadchodzi sztorm, który prawdopodobnie zniszczy Gotham:

Widziałem kataklizm, który niedługo nawiedzi to miasto. Oczyszczający ogień, który zniszczy, odnowi i stworzy - stworzy ciebie, Bruce. Ponieważ użyję go, jak potężnej kuźni, przekształcając cię w Mrocznego Rycerza Gotham. Oczywiście, o ile cię to nie zabije.

Taki obrót wydarzeń zapowiadają również twórcy serialu, według których cel Bruce'a będzie w 5. sezonie „Gotham” coraz wyraźniej zarysowany i jeszcze bardziej osiągalny, niż teraz. Jedyne co pozostaje to czekać na premierę, która odbędzie się około września 2018 roku.

Największy wybór kurtek i płaszczy męskich online

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.