"Gra o tron": Czy Arya Stark zabije Daenerys Targaryen?

16.05.2019 12:32
Foto: kadr ze zwiastuna 6. odcinka, kadr z 5. odcinka Fot. kadr ze zwiastuna 6. odcinka, kadr z 5. odcinka "Gry o tron"

Finał "Gry o tron" zbliża się wielkimi krokami. Teraz, gdy Matka Smoków stała się Szaloną Królową, fani spekulują kto pozbawi życia nową władczynię Westeros. Czy Arya dopełni przepowiedni Melisandre i zabije Zrodzoną z Burzy?

Daenerys Targaryen od pierwszego odcinka "Gry o tron" kreowana była na heroinę, ostatnią sprawiedliwą i wybawicielkę Siedmiu Królestw, której fani serialu kibicowali z całego serca. Wszystko uległo jednak zmianie w 8. sezonie, gdy Matka Smoków utraciwszy wszystkie najbliższe jej osoby, stała się Szaloną Królową i puściła z dymem całą Królewską Przystań, mimo iż miasto zostało już przez nią zdobyte. W stolicy Westeros znajdowała się wówczas Arya Stark, która nie tylko zmuszona była walczyć o swoje życie, ale również na własne oczy widziała cierpienie niewinnych ludzi, którzy ginęli pod murami miasta lub płonęli żywcem. Czy oznacza to, że Arya postanowi zgładzić nową władczynię Westeros?

Czy Arya Stark zabije Daenerys Targaryen?

Arya Stark, gdy spotkała na swej drodze Czerwoną Kapłankę Melisandre, usłyszała od kobiety przepowiednię, która brzmiała następująco:

Gdy patrzę na Ciebie widzę ciemność, a z tej ciemności spoglądające w moją stronę oczy. Oczy, które zamkniesz na zawsze. Brązowe, niebieskie i zielone oczy.

W 3. odcinku 8. sezonu "Gry o tron", bohaterki ponownie się spotkały i wówczas Melisandre przypomniała Starkównie słowa wypowiedziane przed laty. Arya miała wówczas "odhaczone" brązowe oczy, gdyż zdążyła już zamordować Waldera Freya, człowieka odpowiedzialnego za rzeź Starków podczas Krwawych Godów. Następnie Arya osobiście pokonała Nocnego Króla, wbijając mu sztylet z valyriańskiej stali w miejsce, w którym niegdyś znajdowało się jego serce. W ten sposób wypełniła słowa przepowiedni odnośnie niebieskich oczu.

Walder Frey i Nocny Król, foto: materiały prasowe, kadr z 3. odcinka 8. sezonu Fot. Walder Frey i Nocny Król, foto: materiały prasowe, kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

W przypadku zielonych oczu, fani podejrzewali, iż chodzi o Cersei Lannister, która znajdowała się na słynnej liście Aryi. Tak się jednak nie stało, gdyż Starkówna po dotarciu do Królewskiej Przystani, za namową Sandora Clegane, zaniechała dokonania zemsty na królowej. Nie oznacza to jednak, że przepowiednia Melisandre się nie wypełni. Pozostaje bowiem kwestia Daenerys Targaryen, która (w przeciwieństwie do książkowego pierwowzoru) ma oczy koloru zielonego.

Foto: kadr z 1. odcinka Fot. Foto: kadr z 1. odcinka "Gry o tron"
Przeczytaj także

Czy Jon Snow zabije Daenerys Targaryen?

Istnieje również teoria, że Matka Smoków zginie z ręki swego ukochanego, Jona Snow. Początkowo owa teoria opierała się na przepowiedni o Azorze Ahai, jednak serial poszedł zupełnie inną drogą. Teraz pozostaje jednak kwestia szaleństwa Daenerys oraz zagrożenia jakie stanowi dla rodu Starków. Jon jest jej głównym konkurentem w drodze do Żelaznego Tronu, zaś Sansa dopuściła się zdrady, wyjawiając prawdę o pochodzeniu Snowa. Czy Jon zabije ukochaną, by chronić własną rodzinę i całą krainę Westeros przed rządami Obłąkanej Królowej?

Jon Snow, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu Fot. Jon Snow, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zakończenie serialu?

Ostatni odcinek "Gry o tron" wyemitowany zostanie 20 maja 2019 roku o 3:00 i 20:10 na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3. Finałowy epizod serialu pojawi się również na platformie HBO GO.  

Zobacz też: >> Powstała petycja o ponowne nakręcenie 8. sezonu "Gry o tron" <<

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.