"Gra o tron": Do sieci wyciekł rzekomy scenariusz 1. odcinka 8. sezonu

Kamil Kacperski
23.03.2019 11:11
Gra o tron sezon 8 |undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Wygląda na to, że HBO nie potrafi zapanować nad wyciekami - na Reddicie pojawił się bowiem opis premierowego odcinka finałowego sezonu "Gry o tron". UWAGA! W tekście będą oczywiście spoilery.

Premiera 8. sezonu "Gry o tron" zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym z dnia na dzień fani stają się coraz bardziej podekscytowani. To uczucie jest szczególnie widoczne w wiadomościach, które możemy przeczytać na fanowskich forach rozsianych po całym internecie - głównie na Reddicie, ponieważ to właśnie tam pojawił się opis fabuły 1. odcinka finałowego sezonu "Gry o tron". Użytkownik o pseudonimie Hang the DJ2 przetłumaczył wideo hiszpańskiego youtubera Frikidoctora. Czytając komentarze pod postem dotyczącym przecieku możemy się dowiedzieć, że Hiszpan jest dość rzetelnym źródłem, dlatego ponownie ostrzegamy - W DALSZEJ CZĘŚCI TEKSTU ZNAJDZIECIE SPOILERY DOTYCZĄCE 1. ODCINKA 8. SEZONU "GRY O TRON".

Gra o tron - 1. odcinek 8. sezonu: opis fabuły

Według przecieku, finałowy sezon "Gry o tron" rozpocznie się od sceny przybycia armii Daenerys do Winterfell. Pierwsi na miejscu będą Varys i Tyrion, następnie nadjedzie orszak prowadzony przez Jona i Daenerys. Na miejscu zostaną przywitani przez wszystkich żyjących Starków oraz Sama. Bohaterowie zbiorą się wraz z innymi władcami z Północy, aby przedyskutować plan działania. Bran opowie o nieumarłym smoku, który zniszczył Mur, na co Jon zareaguje wysłaniem kruka do swoich sprzymierzeńców z Nocnej Straży w celu potwierdzenia informacji. Starkowie poznają w końcu Daenerys. Ta stara się prawić im komplementy (zwłaszcza Sansie, nazywając ją "piękną jak sama północ"). Rodzeństwo Jona nie jest jednak do końca przekonane do obcej królowej. Frikidoctor zaznaczył, że spotkanie Jona z Aryą jest wyjątkowo emocjonalne - Snow pyta, czy ta używała Igły, co dziewczyna oczywiście potwierdza. Następnie młody Król Północy prosi Aryę o pomoc w ociepleniu relacji między Daenerys a Sansą, która nie przepada za Matką Smoków. 

Następnie akcja przeniesie nas do Królewskiej Przystani, gdzie Qyburn poinformuje Cersei o obecności nieumarłego smoka, którego armia Nocnego Króla zamierza użyć do podbicia całego kontynentu. Widzimy statki Złotej Kompanii, na których Euron Greyjoy opowiada swojej siostrzenicy Yarze o tym, że "zmierza na kontynent, aby uprawiać seks z królową" (aczkolwiek używa bardziej dosadnych słów). Jeśli chodzi zaś o Złotą Kompanię, to ta przybędzie bez wielkich słoni, co zezłości Cersei - jednak umowa jest umową, więc królowa idzie do łóżka z Euronem w zamian za armię z Essos. 

Przeczytaj także

Wracamy do Winterfell - Davos, Tyrion i Varys zajmują się organizacją armii Północy, która wciąż czeka na posiłki ze strony Karstarków i kilku innych domów. Jon spędza sporo czasu z Daenerys. Kobieta proponuje, aby Snow dosiadł smoka. Król Północy wdrapuje się więc na grzbiet Rhaegala i razem z Daenerys, która dosiada Drogona, robi krótkie okrążenie wokół Winterfell. Po skończeniu przejażdżki, para zaczyna się całować. W międzyczasie Arya spotyka Ogara i Gendry'ego. Ci przygotowują broń ze smoczego szła, która ma posłużyć armii północy w pokonaniu Białych Wędrowców. Frikidoctor zaznaczył, że między Aryą a Gendrym będzie "sporo napięcia seksualnego". Jon następnie rozmawia z Sansą, która ma mu za złe to, że sprowadził Daenerys do Winterfell. Dziewczyna pyta w końcu Jona, czy "uklęknął z powodu miłości", co bardzo zaskakuje mężczyznę. 

Ser Jorah jest światkiem tego, jak Daenerys informuje Sama o losie jego ojca i brata (spaliła obydwóch w 7. sezonie). Śmierć ojca nie ma zbyt dużego wpływu na mężczyznę, ale widać, że utrata brata dotyka go emocjonalnie. Jednakże Sam dziękuje Dany za szczerość, a następnie stara się odszukać Jona - w końcu ktoś musi mu powiedzieć, że jest on prawowitym dziedzicem Żelaznego Tronu, owocem miłości między Starkami a Targaryenami. Odnajduje więc mężczyznę w kryptach pod Winterfell, gdzie w końcu po kilku minutach wyjawia mu prawdę. 

Odcinek kończy się sceną w Czarnym Zamku, gdzie Tormund i Beric odkrywają na ścianie dziwną wiadomość zostawioną przez Nocnego Króla. Zanim jednak zdołają zrozumieć, co twórca miał na myśli, dochodzi do ataku armii nieumarłych - tak zakończy się 1. odcinek 8. sezonu "Gry o tron".

Gra o tron - data premiery 8. sezonu

Wydaje się, że jest to dość prawdopodobny scenariusz 1. odcinka. Czy tak faktycznie będzie wyglądała premiera 8. sezonu "Gry o tron"? Tego dowiemy się już 15 kwietnia 2019 roku - wtedy bowiem zostanie wyemitowany 1. odcinek finałowej serii. Emisja odbędzie się na antenie HBO o godzinie 3:00 czasu polskiego. Odcinek zostanie następnie wyemitowany o 20:10 tego samego dnia. "Grę o tron" możemy również oglądać na platformie HBO GO. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.