"Gra o tron": Emilia Clarke skomentowała przemianę Daenerys Targaryen

15.05.2019 14:32
Daenerys Targaryen, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu Fot. Daenerys Targaryen, kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

5. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" nie był łatwym przeżyciem dla fanów Daenerys Targaryen. Matka Smoków przemieniła się w Szaloną Królową i puściła z dymem stolicę Westeros. Co na to aktorka wcielająca się w postać Niespalonej?

Niektórzy się tego spodziewali, inni spotkali się z olbrzymim zaskoczeniem. Niezależnie od tego, po której stronie barykady staliśmy, płonąca Królewska Przystań wzbudziła silne emocje we wszystkich. Jedni są usatysfakcjonowani przemianą Daenerys Targaryen w Szaloną Królową, inni rozpaczają wspominając o zniszczeniu uwielbianej przez nich postaci. Co na temat przemiany Matki Smoków sądzi Emilia Clarke, odtwórczyni roli Daenerys?

Mad Queen - Emilia Clarke o przemianie Daenerys w Szaloną Królową

Emilia Clarke zabrała głos w sprawie przemiany swojej bohaterki. Deanerys Targaryen od 1. sezonu "Gry o tron" kreowana była na heroinę i postać na wskroś pozytywną, tymczasem w 5. odcinku 8. sezonu stała się prawdziwą córką swego ojca, puszczając z dymem całą Królewską Przystań, mimo iż miasto zostało już przez nią zdobyte. Jak się okazuje, taki obrót spraw wzbudził olbrzymie emocje nie tylko wśród fanów. Odtwórczyni roli Daenerys również mocno przeżyła przemianę Matki Smoków w Szaloną Królową.

Przeczytaj także

Emilia Clarke przyznała, że po przeczytaniu scenariusza 8. sezonu "Gry o tron", wyszła z domu i przez kilka godzin błąkała się po ulicach Londynu, nie bardzo wiedząc co ze sobą zrobić.

Mógł równie dobrze lać deszcz, a ja wciąż bym chodziła nie wiedząc co ze sobą począć. Wtedy zrozumiałam również, że alkohol również może być depresantem. Gdy szukałam pocieszenia w kieliszku wina, zaczęłam zadawać sobie pytanie "dlaczego nie czuję się dzięki temu ani trochę szczęśliwsza?".  

Daenerys Targaryen, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu Fot. Daenerys Targaryen, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Odnosząc się już bezpośrednio do losów Daenerys, w klipie wideo poświęconym 5. epizodowi 8. sezonu "Gry o tron", Emilia Clarke stanęła w obronie swojej bohaterki, usiłując wytłumaczyć widzom jej postępowanie.

Uciekanie się do własnego gniewu jest naturalną, ludzką reakcją. I to właśnie zrobiła ona. To w niej jest i zawsze w niej było. To właśnie przez cały czas pchało ją naprzód. Pojawiło się to znajome uczucie gniewu i Daenerys nie zrobiła nic by go zdusić. Ona nim żyje.

To uczucie, które możecie nazwać szaleństwem Targaryenów, lub jakąkolwiek inną nazwą, na którą nie zasługuje, bo jest to po prostu cierpienie i żal. Ona cierpi i ma okazję sprawić, że to cierpienie będzie nieco lżejsze choćby przez minutę. A polega to na zabiciu Cersei.

Kiedy czujesz tak wielkie pokłady zawodu, rozczarowania, wstydu, bólu i utraconej miłości, to możesz znieść tylko określoną dawkę bólu, zanim totalnie się załamiesz.

Daenerys Targaryen, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu Fot. Daenerys Targaryen, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Zobacz też: >> Czy Jon Snow zabije Daenerys? <<

Mad Queen - twórcy "Gry o tron" o przemianie Daenerys w Szaloną Królową

Na temat przemiany Daenerys wypowiedzieli się również twórcy serialu, David Benioff i D.B. Weiss. Pierwszy z Panów przyznał, że to właśnie utrata bliskich sprawiła, że Matka Smoków zwyczajnie pękła.

Dany jest niesamowicie silną osobą. Jest również osobą, która posiadała bardzo bliskich przyjaciół oraz doradców w trakcie trwania serialu. Ci ludzie, którzy byli jej najbliżsi albo ją zdradzili, albo zginęli.

Jest ona bardzo samotna, a to bardzo niebezpieczne, by ktoś posiadający taką władzę i moc, czuł się tak odizolowany. W momencie, kiedy jak nigdy przedtem potrzebuje by ktoś nią pokierował, potrzebuje przyjaźni i rady, jest zupełnie sama.

Daenerys Targaryen, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu Fot. Daenerys Targaryen, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zakończenie serialu?

Ostatni odcinek "Gry o tron" wyemitowany zostanie 19 maja 2019 roku o 3:00 i 20:10 na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3. Finałowy epizod serialu pojawi się również na platformie HBO GO.

Zobacz też: >> Kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? [SONDA] << 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.