"Gra o tron" - Maisie Williams opowiedziała o swojej scenie seksu z serialu

23.04.2019 13:43
Arya Stark|undefined Fot. kadr z serialu

W trakcie premiery 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" największą popularnością w Google cieszyła się fraza "wiek Arii Stark". Wszystko dlatego, że bohaterka po raz pierwszy w historii serialu wzięła udział w scenie rozbieranej. Na temat tego fragmentu wypowiedziała się Maisie Williams, która gra najmłodszą córkę Neda Starka.

Pierwsze 2 odcinki finałowego sezonu "Gry o tron" są już dostępne do oglądania na HBO i platformie HBO GO. Nowe epizody nie przyniosły nam szokujących zwrotów fabularnych, krwawych śmierci, czy niesamowitych sekwencji akcji, ale raczej skupiły się na odświeżeniu znajomości, zebraniu bohaterów w jednym miejscu i pokazaniu przygotowań do ostatecznego starcia z armią Nocnego Króla i jego armii nieumarłych. 

Gra o tron S08E02 - rozbierana scena Maisie Williams

Dlatego też w 2. odcinku 8. sezonu widzieliśmy scenę pasowania Brienne przez Jamiego Lannistera, pijącego Tyriona, śpiewającego Podricka, czy Aryę, która... uprawiała seks z Gendrym, bękartem zmarłego króla Roberta Baratheona. Ostatni z fragmentów wywołał prawdopodobnie największe zdziwienie wśród fanów serialu na podstawie twórczości George'a R.R. Martina. W sieci możemy znaleźć mnóstwo memów naśmiewających się z niezręczności sceny łóżkowej między młodymi postaciami, ale twórcy twardo stawiają na swoim, mówiąc, że scena miała nam przypomnieć, iż Arya jest człowiekiem i ma ludzkie potrzeby.

Na temat sceny wypowiedziała się Maisie Williams, która wcielała się w młodą Starkównę. Aktorka przyznała w wywiadzie z Entertainment Weekly, że była bardzo podekscytowana perspektywą sceny rozbieranej, a całą niespodziankę zdradziła jej Sophie Turner, która kazała jej szybko znaleźć w scenariuszu wspomnianą scenę:

Sophie powiedziała mi, że "nieważne co teraz robisz, musisz znaleźć ten odcinek i tą scenę". I dlatego, że była to właściwie jedyna rzecz, którą przeczytałam ze scenariusza, to szybko stało się to całą moją wiedzą na temat całego sezonu. 

Na początku myślałam, że to tylko żarcik. Powiedziałam Danowi i Davidowi (showrunnerom produkcji), że tym razem naprawdę dali do pieca. Oni natomiast byli śmiertelnie poważni. Wtedy pomyślałam tylko: "O kur*a". 

Potem nadszedł czas czytania scenariusza z innymi przy okrągłym stole. Wtedy potwierdzili jeszcze raz, że to faktycznie jest w scenariuszu i będzie realizowane w tym sezonie. W głowie miałam mnóstwo pytań. Kiedy to kręcimy? O nie, muszę iść na siłownię. Tego typu dylematy. 

Maisie Williams dodała też, że sama scena nie miała być w żaden sposób podniecająca, a jej celem była raczej humanizacja Arii:

To jest bardzo interesujące, ponieważ ta relacja ma ogromne znaczenie dla bohaterki. To jest coś od czego uciekała przez całe życie. David i Dan powtarzali mi: "Jest koniec świata. Co innego ma zrobić?". To mógł być moment, w którym Arya godzi się ze śmiercią. Więc całkiem naturalne dla niej jest, by chcieć spróbować czegoś nowego. Patrzenie na Aryę, która jest bardziej ludzka i otwarta na rozmawianie o tematach tabu jest ciekawe.

Gra o tron - data premiery 3. odcinka 8. sezonu

Czy Arya raz jeszcze powie śmierci "Nie dzisiaj"? A może młoda wojowniczka polegnie w walce o swój dom? Tego dowiemy się w 4 pozostałych odcinkach 8. sezonu "Gry o tron". Najbliższy z nich zadebiutuje już w poniedziałek 29 kwietnia 2019 roku. Emisja 3. epizodu odbędzie się o 3:00 na antenie stacji HBO. Odcinek będzie dostępny kilka godzin później na platformie HBO GO. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.