"Gra o tron": Policja prosi, aby nie zgłaszać do nich zgonów z serialu

02.05.2019 11:18
"Gra o tron": Policja prosi, aby nie zgłaszać do nich zgonów z serialu Fot. materiały prasowe

Policja w Queensland w Australii przed premierą 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" poprosiła na swoim Facebooku, aby nie prosić ich o pomoc w przypadku zgonu jednego z bohaterów. Tłumaczyli się tym, że "nie mają smoków".

Na początku kwietnia 2019 roku policja w Norwegii zatrzymała przestępcę znanego jako "Nocny Król" i podzieliła się na swoim Facebooku zdjęciami z pojmania. Gagatek został aresztowany za "zniszczenie muru". Nieco mniejszym zaangażowaniem w swoją pracę wykazali się niedawno funkcjonariusze z Queensland w Australii, którzy poprosili przed premierą 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" o to, by do nich nie dzwonić w sprawie potencjalnych zgonów postaci z serialu.

Policja z Australii żartuje z Gry o tron

Policjanci wyjaśnili, że Winterfell jest niestety poza zasięgiem ich jurysdykcji, a nawet jeśli by było, to na komisariacie w Queensland niestety nie znajdziemy smoków, które mogłyby pomóc w szybkim transporcie i ewentualnym uratowaniu osób zagrożonych. A oto wspomniane oświadczenie policji z Queensland:

Proszę, nie dzwońcie pod 000 (numer alarmowy w Australii), aby zgłaszać zgony w Winterfell. To miejsce jest poza naszą jurysdykcją i nie mamy żadnych smoków. #GraOTron

Przeczytaj także

W komentarzach pod postem możemy przeczytać wiele komplementów na temat poczucia humoru policjantów z Queensland, a także podziękowań za poprawienie humoru. Pojawiły się też osoby, które chętnie przeciągały żart - jedna pani skomentowała, że niedawno do Queensland przeprowadziła się jej macocha, więc mają co najmniej jednego smoka. Inny pan zauważył natomiast, że: 

Skoro nie macie smoków, to z całym szacunkiem, ale nie powinniście się nazywać "komisariatem policji".

Inni zaczęli natomiast nawiązywać do wydarzeń z 1. odcinka finałowego sezonu "Gry o tron" i rozmowy Cersei Lannister z dowódcą Złotej Kompanii, słynącej z posiadania ogromnych słoni bojowych. Królowa Westeros, podobnie zresztą jak komentujący post policji z Queensland, była zawiedziona, gdy odpowiedź na pytanie w obydwu przypadkach brzmiała: "Niestety ich nie mamy". 

Gra o tron - kiedy premiera 4. odcinka 8. sezonu?

Wśród innych ciekawych żartów związanych z "Grą o tron" można wymienić również pewną firmę zajmującą się tworzeniem wysokoprocentowych alkoholi, która przezwała jeden ze swoich flagowych produktów na "White Walker", co jest oczywistym nawiązaniem do Białych Wędrowców, których mieliśmy okazję oglądać przez 8 sezonów "Gry o tron". SPOILER! Wszyscy reprezentanci tej rasy zostali jednak zamordowani w trakcie Bitwy o Winterfell, gdy Arya Stark zabiła ich przywódcę, Nocnego Króla.

Nowy odcinek "Gry o tron" zobaczymy już 6 maja 2019 roku na antenie HBO. Serial jest również dostępny na platformie HBO GO.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.