Jak wygląda Walk of Shame Cersei w ocenzurowanej wersji „Gry o tron”?

Natalia Hluzow
11.07.2018 15:48
Cersei Walk of Shame|undefined Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Pokutny Marsz Cersei z 5. sezonu „Gry o tron” bez wątpienia zapadł w pamięć wszystkim fanom serialu. Jednak nie wszyscy mieli okazję zobaczyć pełną wersję słynnego „walk of shame”.

„Gra o tron” słynie z epatowania przemocą i nagością, które często w tym serialu idą ze sobą w parze. Do historii telewizji przeszły ostre sceny gwałtu, jakiego Khal Drogo dokonywał na świeżo upieczonej małżonce Daenerys, czy też ujęcia zabaw, jakie urządzał sobie Geoffrey, m.in. strzelając z kuszy do prostytutek. Jednak bez wątpienia najsłynniejszą sceną łączącą w sobie nagość, przemoc i upokorzenie, jest Pokutny Marsz Cersei z 5. sezonu serialu.

Pokutny Marsz Cersei – ocenzurowana wersja sceny

W 10. odcinku 5. sezonu „Gry o tron” Królowa Matka w ramach kary za grzechy zostaje skazana przez Wielkiego Wróbla na „walk of shame”, co przetłumaczono jako Pokutny Marsz. Zupełnie naga musi przejść przez całe miasto, by okazać swoją skruchę. Po drodze obrzucana jest resztkami jedzenia, wyzwiskami i obelgami, co jest przedstawione tak obrazowo, że po raz pierwszy naprawdę czujemy współczucie wobec bezlitosnej bohaterki.

Niestety, nie wszyscy fani serialu mieli możliwość zobaczenia tej sceny w pełni – tak jak zaplanowali i zrealizowali ją twórcy. W indyskiej telewizji została bowiem wyemitowana w ocenzurowanej wersji. Jak prezentuje się indyjskie „walk of shame” Cersei w porównaniu z oryginałem, możecie porównać dzięki poniższym materiałom wideo:

Jak widać, władze indyjskiej telewizji nie bawiły się w zamazywanie intymnych partii ciała czy przykrywanie ich czarnymi paskami i po prostu wycięli fragmenty, w których Cersei pojawiała się zupełnie nago. Trzeba przyznać, że gdyby nie kuriozalny montaż, nie zmieniłoby to szczególnie wymowy sceny. Natomiast na pocieszenie dla wszystkich telewidzów z Indii warto dodać, że w scenie tej Lena Headey i tak nie pojawiła się nago. Zamiast aktorki wystąpiła bowiem dublerka, co da się bez problemu wyłapać gołym okiem.

Lena Headey w roli Cersei oraz pozostała obsada „Gry o tron” powróci w finałowym sezonie serialu, który trafi na antenę HBO w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.