"Gra o tron" doczeka się kolejnego spin-offu. HBO pracuje nad animowanym serialem fantasy

28.01.2021 08:49
Gra o tron - kadr z serialu Fot. HBO/Ferrari Press/East News

Platforma HBO Max pracuje nad nowym serialem w świecie "Gry o tron". Będzie to animacja dla dorosłych. O czym opowie kolejny spin-off hitu HBO?

Serial "Gra o tron" dobiegł końca, w produkcji jest pierwszy spin-off, opowiadający o rodzie Targaryenów, ale na tym przygoda ze światem stworzonym przez George'a R.R. Martina się nie skończy. Platforma HBO Max ma w planach kolejny tytuł, tym razem w pełni animowany.

"Gra o tron" HBO Max stworzy serial animowany

Chociaż zakończenie "Gry o tron" nie przypadło wszystkim widzom do gustu, serial był niezaprzeczalnym hitem HBO. Nic więc dziwnego, że szefowie WarnerMedia planują nadal eksplorować brutalny świat fantasy. Fani Daenerys czekają na spin-off o jej przodkach, tymczasem przedstawiciele HBO Max szykują się do zupełnie nowego przedsięwzięcia.

Polecamy

Jak podaje The Hollywood Reporter, szefowie platformy streamingowej odbyli spotkania ze scenarzystami, którzy mieliby pracować nad animacją w odcinkach. Według źródła żadne umowy nie zostały jeszcze podpisane, więc niewykluczone, że animowany spin-off "Gry o tron" czeka podobny los, co kilka poprzednich pomysłów na kontynuację powiększania świata Martina.

Polecamy

Nie jest więc pewne, w którym kierunku zamierzają pójść twórcy. Na pewno coś jest na rzeczy, bo producenci wykonawczy na czele z Francescą Orsi, odbyli spotkania z pisarzem w celu ukształtowania dalszej przyszłości adaptacji jego książek. Według informacji podanych przez Variety HBO pracuje obecnie nad przeniesieniem na małe ekrany opowiadań "Opowieści z Siedmiu Królestw", które pokazują Westeros z różnych perspektyw. Niewykluczone, że historia o rycerzu imieniem Dunk, zwanym też Ser Duncanem Wysokim, będzie tajemniczą animacją osadzoną w świecie "Gry o tron".

Polecamy

W 2019 roku porzucono prace nad spin-offem z Naomi Watts w roli głównej, który miał się rozgrywać w prehistorycznych czasach Westeros. Mimo że Martin, który był współscenarzystą serialu, stworzył fabułę dwóch pierwszych odcinków, stacja postanowiła anulować przedsięwzięcie, ponieważ uznano, iż akcja oddalona w czasie o kilka tysięcy lat, a więc na długo przed pojawieniem się rodów znanych z oryginalnego serialu, mogłaby nie przypaść do gustu widzom.

Polecamy

Kiedy premiera spin-offów "Gry o tron"?

Na razie fani "Gry o tron" muszą uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na premierę serialu  "House of the Dragon". Tak bowiem nazywa się spin-off, który opowie o losach przodków Daenerys. Produkcja trafi na HBO i HBO Max dopiero w roku 2022. Na razie nie sprecyzowano dokładnej daty debiutu.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.