"Gra o tron" - fani odnaleźli już 5 z 6 ukrytych na świecie tronów

Kamil Kacperski
27.03.2019 11:20
Daenerys|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Krótko mówiąc - HBO potrafi w marketing. Na Twitterze stacji pojawiły się bowiem zdjęcia fanów, którzy odnaleźli poukrywane na świecie trony. Tylko jeden pozostał jeszcze nieodkryty.

HBO na kilka tygodni przed premierą 8. sezonu "Gry o tron" ukryło na całym świecie 6 Żelaznych Tronów i zachęciło fanów do znalezienia ich hasłem "Rozpocznij swoją misję o tron". Jak to zwykle bywa z ukrytymi rzeczami, lokalizacje gloryfikowanych krzeseł są oczywiście nieznane. Stacja udostępniła na YouTubie wiele godzinnych, 360-stopniowych wideo przedstawiających Żelazne Trony stojące pośrodku niczego - jeden z nich był ukryty w lesie, inny zaś na pustyni. 

Gra o tron - sezon 8. Odnaleziono 5 z 6 tronów

Stacja uruchomiła nawet specjalną stronę ForTheThrone.com, na której możemy znaleźć nagrania związane z poukrywanymi tronami. Akcja jest również powiązana z Bleed for the Throne, które zachęca nas do oddawania krwi w szczytnym celu, w zamian za co otrzymamy różnego rodzaju gadżety związane z "Grą o tron". W wydarzeniu będziemy mogli uczestniczyć w dniach 26-30 marca 2019 roku w różnych miejscach rozsianych po Warszawie - szczegóły opisaliśmy w innym artykule. 

Do tej pory odnaleziono 5 z 6 ukrytych tronów - pierwszy z nich był w środku lasu w pobliżu Newcastle, inny natomiast w Kanadzie, niedaleko Vancouver. Tak wyglądają znalazcy tronów:

Przeczytaj także

Pozostałe 3 trony zostały odnalezione kolejno w Björkliden w Szwecji, Castillo De Atienza w Hiszpanii, a także Beberibe w Brazylii: 

Gra o tron sezon 8 - data premiery

Wielkimi krokami zbliża się dzień premiery 8. sezonu "Gry o tron" - pierwszy odcinek zadebiutuje na HBO już w nocy z 14 na 15 kwietnia 2019 roku, konkretnie o 3:00. Kolejny z nich pojawi się już tydzień później, 22 kwietnia. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.