"Gra o tron": fani organizują wielkie spotkanie dla widzów w Częstochowie

Kamil Kacperski
11.04.2019 12:41
Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Galeria Jurajska w Częstochowie szykuje się na największe na południu Polski spotkanie fanów sagi oraz jedyny w regionie konkurs cosplayu. W wydarzeniu, które zaplanowano na 13 i 14 kwietnia, może wziąć udział nawet kilka tysięcy wielbicieli serialu. Wśród atrakcji znajdzie się m.in. możliwość siedzenia na Żelaznym Tronie.

Szacuje się, że finałowy sezon "Gry o tron" obejrzy nawet miliard widzów na całym świecie. Dalsze losy Jona Snow, Daenerys Targaryen, Cersei Lannister, Sansy Stark, czy Tyriona Lannistera będzie można oglądać już od 15 kwietnia 2019 roku na kanale HBO Polska i platformie streamingowej HBO GO. 

Gra o tron - spotkanie fanów w Częstochowie

W Częstochowie premierę serialu poprzedzi natomiast nietypowe wydarzenie. 13 i 14 kwietnia w Galerii Jurajskiej w Częstochowie odbędzie się spotkanie fanów sagi Georga R.R. Martina. Według szacunków organizatorów, na wydarzenie może przyjść nawet kilka tysięcy wielbicieli serialu i książki. Jak zapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej:

Gorączka "Gry o tron" sięga właśnie zenitu, a my znajdziemy się w centrum wydarzeń. Zaplanowana przez nas impreza będzie jedynym spotkaniem fanów w Polsce, które zgra się z premierą serialu. Co więcej, będzie to jedyne wydarzenie tego typu w województwie śląskim i największe w tej części Polski.

Na spotkanie przyjedzie Grupa Westeros, czyli największa w kraju grupa fanów serialu i sagi. Na specjalnie przygotowanej scenie odegrają oni najpopularniejsze i najbardziej kultowe sceny z serialu. Podczas wydarzenia nie zabraknie także turnieju wojowników.

fot. Galeria Jurajska (1) Fot. foto: materiały prasowe

Organizatorzy zapowiadają również, że będzie można zobaczyć kulisy powstawania serii HBO, a także dowiedzieć się nieco więcej o losach bohaterów serialu. W tych ostatnich wcielą się sami członkowie Westeros. W galerii stanie także prawdziwy Żelazny Tron, na którym będzie można zasiąść, zrobić sobie zdjęcie i przez chwilę poczuć się jak władca siedmiu królestw. 

Gra o tron - jakie atrakcje będą na spotkaniu?

Całości towarzyszyć mają także konkursy, animacje dla dzieci, zabawy w kąciku kreatywnym oraz trzy bloki pokazów mody. Co ciekawe, te ostatnie również zaprezentują się w nietypowej oprawie rodem z "Gry o tron".

Przeczytaj także

Drugi dzień imprezy, tj. 14 kwietnia wypełni natomiast finał wielkiego konkursu cosplay. Przez blisko 2 tygodnie fani "Gry o tron" przesyłali do organizatorów swoje zdjęcia w kostiumach i charakteryzacjach, które dokładnie odwzorowywały postaci z serialu. Osoby, które najwierniej odtworzyły wygląd m.in. Jona Snow, Daenerys, czy Melisandre zostaną zaproszone na niedzielny finał, na którym zaprezentują swój strój przed publicznością oraz fanami sagi. Zwycięzców wyłoni specjalne jury, w którym znajdą się członkowie Grupy Westeros.

Na tym jednak atrakcje drugiego dnia nie poprzestaną. Podobnie jak w sobotę będzie można zasiąść na Żelaznym Tronie, a na scenie odgrywane będą kultowe scenki z serialu. Pierwszego i drugiego dnia wszystkie wydarzenia zaczynają się od godz. 14. Wstęp wolny. Imprezę poprowadzi Gabi Drzewiecka.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.