"Gra o tron": jak wyglądałby walka Ogara i Góry, gdyby walczyli na miecze świetlne?

31.05.2019 11:25
Game of Thrones with Lightsabers - Cleganebowl|undefined Fot. kadr z ImmersionVFX

W sieci pojawiła się przeróbka pojedynku pomiędzy braćmi Clegane z "Gry o tron". Twórcy wideo postanowili zastąpić ich oręż mieczami świetlnymi z "Gwiezdnych Wojen".

Chociaż nie wszyscy widzowie "Gry o tron" są zadowoleni z finałowego sezonu, pewne elementy usatysfakcjonowały nawet największych malkontentów. Niewątpliwie należy do nich długo wyczekiwana walka pomiędzy Sandorem "Ogarem" Cleganem i jego bratem - Gregorem "Górą" Cleganem z 5. odcinka 8. sezonu. Internet postanowił wykorzystać ten pamiętny moment i urozmaicić go elementami rodem z "Gwiezdnych Wojen". Jak Cleganebowl wyglądałby przy użyciu mieczy świetlnych?

"Gra o tron" - Cleganebowl z mieczami świetlnymi

Jak widać, "Grę o tron" i "Star Wars" łączy nie tylko fakt, że dla obu serii rok 2019 jest w pewnym sensie ich zakończeniem. Zarówno w hicie HBO, jak i kosmicznej sadze, ważną rolę odgrywają walki na miecze. W przypadku "Gry o tron" jest to "klasyczny" oręż, w "Gwiezdnych Wojnach" futurystyczna wariacja na jego temat. Co by jednak było, gdyby bracia Clegane posługiwali się bronią rycerzy Jedi? Twórcy kanału na YouTube Immersion VFX postanowili to sprawdzić i powołali do życia nową wersję pojedynku bohaterów "Gry o tron".

W przeróbce nie tylko możemy zobaczyć pojedynek na miecze świetlne, ale również usłyszeć fragmenty ścieżki dźwiękowej z "Gwiezdnych Wojen" -  “Battle of the Heroes” oraz “Anakin vs. Obi-Wan”. Chociaż początkowo bohaterowie walczą mieczami o czerwonych ostrzach, w finale pojedynku ogar wyciąga sztylet świetlny o niebieskiej poświacie, co może symbolizować, że w tym hardym zabijace tliło się trochę dobra. 

To oczywiście nie pierwsza przeróbka, w której bohaterowie "Gry o tron" walczą bronią Jedi.

Co ciekawe, wkrótce powiązanie między serialem HBO a serią Lucasfilm stanie się oficjalne. Twórcy "Gry o tron" będą odpowiedzialni za jedną z nowych trylogii "Gwiezdnych Wojen". Na razie szczegóły nie są znane, a fani kosmicznej sagi czekają na zwieńczenie historii rodu Skywalkerów.

Przeczytaj także

"Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie" - kiedy premiera?

Zanim poznamy szczegóły nowego dzieła Davida Benioffa i D.B. Weissa, czeka nas IX epizod "Star Wars", zatytułowany "Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie". Produkcja w reżyserii J.J. Abramsa trafi na ekrany kin już 19 grudnia 2019 roku.

Zobacz też: Reżyser "Dark Phoenix" porównał film do "Avengers: Endgame" i "Gry o tron"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.