"Gra o tron" - który bohater był najdłużej na ekranie? Zobaczcie zestawienie

Kamil Kacperski
30.03.2019 10:59
Game of Thrones|undefined Fot. materiały prasowe

Kwiecień 2019 roku będzie w telewizji miesiącem "Gry o tron", ponieważ właśnie wtedy na HBO zadebiutują pierwsze odcinki finałowego sezonu popularnego serialu. Z tej okazji fani przygotowują różnego rodzaju zestawienia - jednym z nim jest obliczenie, których bohaterów oglądaliśmy na naszych ekranach najdłużej.

"Gra o tron" od lat przyciąga przed telewizory miliony osób na całym świecie. Serial na podstawie książek George'a R.R. Martina stał się globalnym fenomenem, dlatego nikogo nie powinno dziwić, iż z okazji nadchodzącego końca produkcji, w sieci pojawiają się ciekawe podsumowania dzieła HBO. Jedno z ciekawszych przygotował serwis Type A Media, na którym pojawiło się zestawienie przedstawiające ilość czasu ekranowego poszczególnych postaci w "Grze o tron".

Gra o tron - kogo widzieliśmy najdłużej na ekranie?

Jak nietrudno się domyślić, czas ekranowy był przez większość serialu zdominowany przez Jona (Kit Harington), Tyriona (Peter Dinklage) i Daenerys (Emilia Clarke). Ciekawe jest natomiast zestawienie tych postaci na przestrzeni sezonów - widzimy, że początkowo w czołówce znajdowali się również inni Starkowie - zwłaszcza Edd, który zdominował całkowicie 1. sezon serialu. Zobaczcie krótkie wideo-zestawienie:

Widzimy, że po wydarzeniach z 7. sezonu, na 1. miejscu dumnie stoi Jon Snow, którego mogliśmy oglądać przez łącznie 547 minut. Niedaleko za nim dzielnie kroczy Tyrion Lannister z wynikiem 533 minut - najmłodszy z Lannisterów przez większość serialu zdecydowanie dominował nad resztą postaci, ale w 7. serii prześcignął go Jon. Podium zamyka Daenerys, która na przestrzeni 3 ostatnich sezonów zamieniała się miejscami z Cersei, która skończyła na 4. miejscu, przegrywając o zaledwie 9 minut. 

Przeczytaj także

W pierwszej 10 oprócz Jona, Tyriona, Daenerys i Cersei zajmują kolejno Sansa Stark, Arya Stark, Jaime Lannister, Jorah Mormont, Davos Seaworth i Theon Greyjoy. Kogo waszym zdaniem zabrakło wśród postaci, które widzimy na ekranie najczęściej? Naszym zdaniem ciekawe jest to, że Littlefinger i Varys nie znaleźli się nawet na ostatnich miejscach, patrząc na to, jak ważne role odgrywali we wszystkich sezonach "Gry o tron". 

Gra o tron - data premiery 8. sezonu

Trudno sobie wyobrazić, by sytuacja miała ulec zmianie w 8. sezonie "Gry o tron". Od czasu zmartwychwstania Jona wiadome jest, kto tak naprawdę jest głównym bohaterem serialu HBO. Fakt ten został dodatkowo utwierdzony przez ostatni odcinek 7. sezonu, w którym dowiadujemy się, że Snow jest tak naprawdę Targaryenem, a Żelazny Tron powinien należeć do niego. Czy Jon na nim zasiądzie? Tego dowiemy się w 8. sezonie "Gry o tron", którego 1. odcinek zadebiutuje na antenie HBO już 15 kwietnia 2019 roku. Emisja premierowego epizodu odbędzie się o godzinie 3:00.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.