"Gra o tron": najlepsze sceny rozbierane Daenerys Targaryen

Kamil Kacperski
07.01.2019 16:43
Daenerys Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu

Koniec "Gry o tron" zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, skończą się również sceny z nagością głównych bohaterów, które są prawie tak słynne jak sam serial. Przyjrzyjmy się najlepszym sekwencjom, w których pojawia się naga Emilia Clarke. 

Już w kwietniu 2019 roku nastąpi premiera 1. odcinka ostatniego, 8. sezonu "Gry o tron". Serial od 2011 roku cieszy się ogromną popularnością, a tacy aktorzy jak Sophie Turner, Maisie Williams, Kit Harington i Emilia Clarke mogą się teraz chwalic występami w dużych, hollywoodzkich produkcjach, takich jak "X-Men"/"New Mutants" (Turner i Williams), "Jak wytresować smoka" (Harington), czy "Terminator" i "Solo: A Star Wars Story" (Clarke). 

Fanom serii na pewno będzie brakowało charyzmatycznych postaci, niezwykle interesujących gierek politycznych i fabuły, w której żaden z bohaterów nie był bezpieczny. Do tej listy warto również dodać sceny rozbierane w "Grze o tron" - produkcja bardzo liberalnie podchodziła do pokazywania nagości na ekranie telewizorów i chociaż w późniejszych sezonach odkryte narządy rozrodcze nie pojawiają się zbyt często, to w pierwszych odcinkach nagość towarzyszyła bohaterom na każdym kroku. Skupmy się jednak na jednej postaci, a konkretnie na Daenerys Targaryen, Matce Smoków i Prawowitej Królowej Westeros. 

Najlepsze rozbierane sceny Daenerys z Gry o tron

Postać Emilii Clark już w pierwszej scenie paraduje na ekranie nago. Jest bowiem przygotowywana przez swojego brata do wydania za mąż Khalowi Drogo (Jason Momoa). Daenerys jest dokładnie sprawdzana przez członka swojej rodziny, a następnie udaje się do kąpieli. Scenę (dostępną od 18. roku życia!) możecie zobaczyć nawet na Youtubie (!):

Daenerys i Khal Drogo w nagich scenach

Kolejne nagie sceny z Emilią Clarke w roli głównej widzimy jeszcze w trakcie 1. sezonu, kiedy to Khal Drogo i Daenerys kilkukrotnie konsumują swoje małżeństwo. Początkowo ich stosunki przypominają raczej gwałt, niż uprawianie miłości, ale z czasem kobieta (czy właściwie nastoletnia dziewczyna, jeśli wierzyć scenariuszowi) uczy męża szacunku do jej ciała, a ich miłość zaczyna kwitnąć i w końcu owocuje tym, że Daenerys zachodzi w ciążę. 

Matka smoków

Ostatnia scena 1. sezonu "Gry o tron" znów przedstawia nam nagą Emilię Clarke. Jednak tym razem powód braku odzienia jest uzasadniony tym, że Daenerys przetrwała pożar swojej chatki, w wyniku którego młoda kobieta stała się właścicielką-matką trzech małych smoczków -  Drogona, Viseriona i Rheagala. I w ten oto sposób rozpoczęło się budowanie królestwa Danny Targaryen - za życie męża otrzymała 3 smoczych synów, dzięki którym w końcu wróciła do swojej ojczyzny (od około 3:15):

Daenerys-kusicielka

W 3. sezonie Daenerys musiała w jakiś sposób zdobyć poparcie Daario Naharisa i jego kompanii najemniczej zwanej Drudzy Synowie. Przyłapana na kąpieli królowa nie bała się pokazać nago przed niedoszłym zabójcą, a między nią i Naharisem doszło w końcu do romansu, który zakończył się, gdy kobieta była zmuszona uciec przed atakiem Synów Harpii (koniec 5. sezonu):

>> Zobacz także: TOP 10 scen seksu z "Gry o tron". Najpiękniejsze i najdziwniejsze momenty z serialu  <<

Daenarys, Niespalona

Wspomniany wcześniej atak Synów Harpii powoduje, że Khaleesi trafia do rąk Khala Moro, jednego z przywódców wędrujących ludów. Mimo gróźb, pobratymcy jej zmarłego męża nie okazują jej szacunku (oprócz tego, że nie uczynili z niej seksualnej niewolnicy), co doprowadza do tego, że w ramach sprytnego planu, Daenerys pokazuje im dlaczego nazywa się "Niespaloną". Jest to jedna ze scen pokazujących prawdziwą potęgę "prawowitej" spadkobierczyni Żelaznego Tronu:

Daenerys i Jon Snow - naga scena

Stało się - po 7 sezonach "Gry o tron" ścieżki Jona Snowa i Daenerys Targaryen nareszcie się przecięły. Mężczyzna i kobieta zawiązują sojusz, przez który przeżywają mnóstwo tragicznych przygód (śmierć Viseriona, średnio udana wizyta w Królewskiej Przystani i wizja walki z Nocnym Królem). To powoduje, że bohaterowie zbliżają się do tego stopnia, iż w końcu Jon Snow odwiedza Daenerys w jej kajucie. Jedna z ostatnich scen serii 7 może się okazać jednocześnie jedną z najważniejszych:

Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron?

I chociaż do premiery 8. sezonu "Gry o tron" zostało jeszcze kilka miesięcy (trafi na HBO w kwietniu 2019 roku), to stacja wciąż nie chce pokazywać żadnych scen z nadchodzącej produkcji - dopiero na początku stycznia 2019 roku twórcy postanowili przedstawić dosłownie kilkusekundowy fragment nowego odcinka, w którym Sansa Stark (Sophie Turner) poznaje Daenerys i mówi jej, że "Winterfell jest twoje, Wasza Wysokość". To na razie jedyna scena z 8. sezonu "Gry o tron", którą dane nam było zobaczyć. Kto wie, może HBO tym razem nie wypuści żadnego zwiastuna produkcji? O tym przekonamy się w nadchodzących miesiącach. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.