"Gra o tron" - poznaliśmy najlepiej zarabiające gwiazdy serialu HBO

23.04.2019 14:52
Game of Thrones Cast|undefined Fot. Alan Lewis Media / SplashNews.com/East News/pixabay

W gazecie "Cosmopolitan" pojawiła się lista aktorów "Gry o tron", w których poinformowano o wysokości ich wypłat. Którzy artyści zarabiają na serialu najwięcej?

Finałowy sezon "Gry o tron" będzie definitywnie najdroższą serią 6 odcinków w historii telewizji. HBO musi zainwestować nie tylko w drogie efekty specjalne potrzebne, by powołać do życia smoki, armię Nocnego Króla, czy "ulepszyć" widoki w Winterfell i okolicy, ale musi też zadbać o swoje największe gwiazdy, które dzięki występowi w serialu stały się jednymi z najgłośniejszych nazwisk w Hollywood. I trzeba przyznać, że aktorzy z głównej obsady nie mają raczej na co narzekać, jeśli chodzi o przelewy, które otrzymują od HBO.

Gra o tron - ile zarabiają gwiazdy serialu?

Magazyn "Cosmopolitan" podzielił się bowiem zestawieniem najlepiej zarabiających gwiazd "Gry o tron", które za każdy odcinek serialu inkasują setki tysięcy dolarów. W zestawieniu wymieniono kilka najbardziej rozpoznawalnych nazwisk. W "najwyższej drużynie" znajdziemy Kita Haringtona, Emilię Clarke, Nikolaja Coster-Waldau, Petera Dinklage'a i Lenę Headey. Bohaterowie wcielali się w głównych bohaterów od 1. odcinka 1. sezonu "Gry o tron", w związku z tym otrzymują wynagrodzenie w wysokości około 500 tysięcy dolarów za jeden odcinek serialu. Łącznie otrzymają zatem za ostatni sezon około 3 milionów (liczy on 6 odcinków). 

Business Insider zajął się natomiast postaciami, które są w serialu bardzo ważne, ale zajmują nieco mniej czasu ekranowego, niż wspomniana piątka - takie aktorki jak Sophie Turner i Maisie Williams mają otrzymywać za pojedynczy odcinek około 175 tysięcy dolarów. Turner przyznała jednak w wywiadzie z Harper's Bazaar, że nie zazdrości wyższej pensji innym, ponieważ wszystko jest spowodowane ilością pracy. Jako przykład podała zdjęcia z udziałem Kita Haringtona, który musiał spędzić łącznie około 70 nocy na Islandii i w północnej Irlandii:

Kit ma więcej pieniędzy ode mnie, ale to dlatego, że miał większą rolę. A w ostatnim sezonie miał jakieś 70 nocy zdjęciowych na północy Irlandii, a ja miałam może kilka z nich. Moim zdaniem zasłużył na swoją pensję.

Przeczytaj także

Gra o tron - kiedy premiera 3. odcinka 8. sezonu?

Efekty tej wysoko opłacanej pracy możemy podziwiać w emitowanych co poniedziałek odcinkach 8. sezonu "Gry o tron". Najbliższy z nich będziemy mogli zobaczyć już 29 kwietnia 2019 roku o godzinie 3:00 na antenie HBO. Kilka godzin później 3. epizod będzie dostępny na platformie streamingowej HBO GO. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.