Co scena z 7. sezonu „Gry o tron” na dziedzińcu z mapą Westeros mówi nam o finałowych odcinkach?

Natalia Hluzow
14.02.2018 15:20
Co scena z 7. sezonu „Gry o tron” na dziedzińcu z mapą Westeros mówi nam o finałowych odcinkach? Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Twórcy serialu za sprawą komentarzy do wydania 7. sezonu „Gry o tron” na DVD i Blu-Ray dali fanom nowy temat do przemyśleń.

Zainteresowanie fanów finałowym sezonem „Gry o tron” jest tak wielkie, że choć do premiery pozostał jeszcze ponad rok, za sprawą ich dociekań już teraz wychodzi na jaw coraz więcej przełomowych informacji. Niedawno otrzymaliśmy solidne dowody na to, że w 8. sezonie Jon Snow spotka się z Cersei w Królewskiej Przystani. Teraz dowiedzieliśmy się, jak duże znaczenie dla ostatnich odcinków miały sceny na dziedzińcu z mapą Westeros. 

Gra o tron s08 - co wydarzy się na dziedzińcu z mapą?

Wydanie DVD/Blu-Ray 7. sezonu „Gry o tron” zawiera m.in. komentarze twórców do poszczególnych odcinków. Fani serialu z portalu Winter is Coming dokładnie wsłuchali się w wypowiedzi producenta Chrisa Newmana i speców od efektów specjalnych, Joe Bauera i Steve'a Kullbacka, na temat 4 odcinka i doszli do wniosku, że zapowiadają oni wydarzenia z finałowego sezonu. 

Panowie dyskutują o scenie, w której Cersei gości w przedstawiciela Żelaznego Banku na jej specjalnym dziedzińcu, na podłodze którego została wymalowana ogromna mapa Westeros. Choć scena toczy się pod odkrytym niebem, tak naprawdę była kręcona we wnętrzu Titanic Studios w Belfaście, jednak David Benioff i Dan Weiss kazali komputerowo usunąć dach budynku i ukazać znajdujące się nad nim niebo. Jak powiedział Kullback:

Dan i David poprosili nas, żeby zrobić z tego zewnętrzną lokację, ale nie mogę powiedzieć dlaczego. Ale wszystko to zaprocentuje. 

Chris Newman dodał następnie:

Dziedziniec zawsze miał być zewnętrzną lokacją, nawet zanim została namalowana ta mapa, widać było na nim promienie słońca. 

Po czym Joe Bauer powiedział:

Oryginalnie był co najmniej o piętro wyższy, ale zaistniała potrzeba, by w tych ujęciach było widać niebo.

W nadchodzących ujęciach. 

spuentował Kullback. 

Dlaczego twórcom tak bardzo zależało, by nad dziedzińcem Cersei było widoczne niebo? Jak twierdzą fani, to właśnie w tym miejscu będzie przebywać Cersei, kiedy mapę Westeros pokryje cień nadlatującego smoka. Jedynym, czego w tej kwestii jeszcze nie rozszyfrowano, jest to, czy będzie to cień smoka Daenerys (Drogona lub Rhaegala) czy Viseriona przejętego przez Nocnego Króla... Ostateczna i wiarygodna odpowiedź pojawi się w 2019 roku, kiedy na ekrany powróci „Gra o tron” z ósmym i ostatnim sezonem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.