"Gra o tron" sezon 8: Zapowiedź drugiego odcinka [ANALIZA]

Natalia Nowecka
15.04.2019 10:48
Foto: Kadr ze zwiastuna 2. odcinka 8. sezonu Fot. Kadr ze zwiastuna 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

W sieci pojawił się zwiastun drugiego odcinka ósmego sezonu "Gry o tron". Co czeka bohaterów w nadchodzącym epizodzie?

Na najnowsze odcinki "Gry o tron" fani na całym świecie czekają z zapartym tchem. Z uwagi na ograniczoną ilość epizodów (w 8. sezonie czeka nas ich zaledwie sześć), pewnym jest, że z odcinka na odcinek atmosfera zacznie się zagęszczać w zastraszającym tempie. Co przygotowali dla nas twórcy w 2. odcinku 8. sezonu "Gry o tron"?

"Gra o tron" 8. sezon 2. odcinek - zwiastun

W sieci pojawiła się zapowiedź drugiego odcinka ósmego sezonu "Gry o tron" i wygląda na to, że po względnie spokojnym odcinku premierowym, już od przyszłego tygodnia twórcy przygotują nas na prawdziwą jazdę bez trzymanki. Ale od początku.

Przeczytaj także

Pod koniec 1. odcinka finałowego sezonu "Gry o tron", ser Jaime Lannister, dotrzymując danego słowa w kwestii walki w obronie żywych, dotarł wreszcie do Winterfell, gdzie z miejsca natknął się na Brana Starka, chłopca, którego niegdyś wypchnął z wieży, powodując u niego kalectwo. Jak wynika ze zwiastuna 2. odcinka, kwestia Brana nie będzie jedynym grzechem przeszłości, z którym przyjdzie się zmierzyć Królobójcy. Daenerys Targaryen ewidentnie nie jest zachwycona obecnością Lannistera, wypominając mu zamordowanie jej ojca oraz rzucając jawną groźbę pomszczenia Obłąkanego Króla. Do tego należy również pamiętać, że nie tak dawno Jaime targnął się również na życie samej Matki Smoków, którą z opresji wyciągnął jej smok Drogon. Twórcy tylko z nami pogrywają, czy Lannisterowi faktycznie grozi niebezpieczeństwo?

Foto: Kadr ze zwiastuna 2. odcinka 8. sezonu Fot. Foto: Kadr ze zwiastuna 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

W zwiastunie 2. odcinka słyszymy również młodą Aryę Stark, która już nie może się doczekać czyjejś śmierci. O kim może mówić młoda Starkówna? Możliwości jest wiele, jednak do najbardziej prawdopodobnych należą Cersei Lannister, o zamordowaniu której Arya wspomina już od dłuższego czasu, Nocny Król oraz Beric Dondarrion, z uwagi na fakt, iż znajduje się on na jej liście, a tak się składa, że właśnie przybył do Winterfell. Skąd to wiemy? W zapowiedzi pojawia się bowiem Tormund, który jest aktualnie wiernym towarzyszem Dondarriona. Przywódca Dzikich ewidentnie poinformował Jona Snow o tym, jak daleko na Południe zaszła już armia nieumarłych i że bitwa wkrótce się rozpocznie. Wygląda zatem na to, że przygotowania do największej bitwy w historii telewizji rozpoczną się już w epizodzie drugim.

"Gra o tron" 8. sezon 2. odcinek - premiera, gdzie oglądać

Premiera drugiego odcinka ósmego sezonu "Gry o tron" odbędzie się o 3:00 w nocy z 22 na 23 kwietnia 2019 roku. Odcinek wyemitowany zostanie na kanale HBO, gdzie następnego dnia pojawi się również o godzinie 20:10. Drugi epizod znajdzie się również na platformie HBO GO.  

Zobacz też: >> Kto zginie w finale "Gry o tron"? Powstał algorytm <<

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.