"Gra o tron" - archeolog-specjalista stwierdził, że Drogon prawdopodobnie zjadł Daenerys

26.06.2019 13:12
"Gra o tron" - archeolog-specjalista stwierdził, że Drogon prawdopodobnie zjadł Daenerys Fot. kadr z wideo

Dlaczego smok miałby zjeść swoją własną "matkę"? Bo tak zwyczajnie działają zwierzęta - tak twierdzi Dr. Carolyn Rando z Wydziału Archeologii na UCL w Londynie.

"Gra o tron" dobiegła końca i kilku ostatnich odcinkach doczekaliśmy się wielu scen śmierci znanych i lubianych postaci. W 5. epizodzie straciliśmy m.in. Jaimiego i Cersei, a w 6. największym szokiem była śmierć Daenerys Targaryen. Niedoszła królowa Westeros pożegnała się z życiem, gdy nóż w serce wbił jej Jon Snow. Na miejscu niedługo później pojawił się Drogon, który w przypływie nienawiści spalił Żelazny Tron, a następnie zabrał ciało swojej matki i odleciał.

Gra o tron - Drogon prawdopodobnie zjadł ciało Daenerys

Fragment ten miał pokazać, jak inteligentnymi stworzeniami są smoki. Trzeba jednak pamiętać, że w gruncie rzeczy są to jednak zwierzęta i mają one pewne instynkty, które są nie do przezwyciężenia. Na jeden z nich zwróciła uwagę doktor Carolyn Rondo, pracująca dla Wydziału Archeologii na UCL. W rozmowie z Huffington Post UK wyjawiła, że istnieje prawdopodobieństwo zjedzenia ciała Daenerys przez Drogona:

Czy on mógłby ją zjeść? Istnieje takie prawdopodobieństwo. Nie sądzę, żebyśmy mieli wykluczać taką możliwość.

Muszą panować jednak bardzo specjalne warunki. Jeżeli ktoś mieszkał sam, nie przychodzili do niego przyjaciele i zmarli z przyczyn naturalnych, to zwierzaki nie mogły wyjść z domu i nikt ich nie karmił. Znam jeden przypadek, że zwierzaki zjadły całego właściciela. Zwykle jest tak, że najpierw zjadają całe inne jedzenie z domu i dopiero potem zabierają się za właścicieli.

Przeczytaj także

Następnie doktor Rando zauważyła jednak, że zwykle zwierzęta najpierw szukają naszej uwagi, więc podchodzą i nas wąchają, liżą, szturchają łapami lub nosem i wówczas może dojść do lekkiego krwawienia ciała właściciela. Nie rozumieją, że osoba zmarła, więc starają się w jakiś sposób nas zachęcić do zabawy.

Cóż, czy Drogon zjadł Daenerys? Tego nie dowiemy się raczej nigdy, ponieważ "Gra o tron" dobiegła końca w maju 2019 roku. Na szczęście niedawno ruszyły prace nad pierwszym spin-offem serialu, który opowie o wydarzeniach rozgrywających się około 300 lat przed akcją oryginału. Data premiery niezatytułowanego show pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.