"Gra o tron": twórcy udostępnili motyw muzyczny Nocnego Króla z 3. odcinka 8. sezonu

30.04.2019 11:00
Nocny król Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu

W sieci pojawiła się ścieżka dźwiękowa z najnowszego odcinka "Gry o tron", na niej zaś znajdziemy utwór "The Night King", który mieliśmy okazję usłyszeć pod koniec odcinka. Uwaga! W tekście znajdziecie spoilery dotyczące epizodu 3 ostatniego sezonu serialu.

Długo wyczekiwany 3. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" przedstawił widzom Bitwę o Winterfell, czyli ponad godzinny spektakl przepełniony ciemnością, śniegiem, ogniem i krwią. Najdłuższa scena batalistyczna w historii kina spotkała się z mieszanym odzewem ze strony fanów - jedni byli zadowoleni nie tylko z obrotu spraw, ale także samego aspektu wizualnego odcinka. Niektórzy twierdzili zaś, że sceny walki były zbyt ciemne i trudno było zobaczyć, co się dzieje na ekranie. W epizodzie doszło jednak do bardzo ważnych wydarzeń, które istotnie wpłyną na resztę odcinków.

Gra o tron - oto utwór "The Night King" 

Ramin Djawandi, czyli główny kompozytor muzyki do "Gry o tron" został niedawno poproszony o przygotowanie motywu muzycznego dla Nocnego Króla. Złoczyńca po kilku odcinkach nieobecności pojawił się w końcu w serialu, dojeżdżając nieumarłego Viseriona. Kiedy wydawało się, że twórcy od lat przygotowywali widzów na pojedynek Jona Snow z szefem Białych Wędrowców, ci zaskoczyli wszystkich fanów i sprawili, że bohater musiał walczyć ze wszystkimi, tylko nie Nocnym Królem.

Przeczytaj także

W kluczowym momencie odcinka zaczynamy słyszeć pianino, co w przypadku "Gry o tron" nigdy nie jest dobrym zwiastunem. W trakcie ostatnich minut widzimy wszystkich bohaterów, którzy resztkami sił odpierają atak ze strony nieumarłych. Kiedy wydaje się, że wszystko jest stracone, a Nocny Król zabije Brana, praktycznie znikąd pojawia się Arya, która wbija królowi Białych Wędrowców sztylet w okolice miejsca, gdzie kiedyś było jego serce. Wszystko to połączone jest z dźwiękami utworu "The Night King", które jest jednym z najlepszych utworów z soundtracku "Gry o tron" od czasów "Rains of Castamere". HBO udostępniło utwór na YouTubie:

Gra o tron - data premiery 4. odcinka 8. sezonu

Już niedługo wyemitowany zostanie 4. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" - 6 maja o 3:00 w nocy na HBO będziemy mieli okazję zobaczyć najnowszy epizod, w którym Daenerys wznowi swoją wojnę z Cersei. Odcinek niedługo później będzie dostępny na platformie HBO GO. 

Zobacz także: >> Jenny of Oldstones - TŁUMACZENIE <<

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.