„Gra o tron”: twórcy zdradzili tajemnicę kryjącą się za pomrukami Drogona. Nie chcecie jej znać

Michał Tomaszkiewicz
12.04.2019 15:26
Daenerys i Drogon|undefined Fot. kadr z wideo

Paula Fairfield, projektantka dźwięku w serialu „Gra o tron”, zdradziła sekrety nadawania głosów smokom – jeśli nie chcecie przeżyć chwilowego kryzysu, lepiej nie czytajcie, co powiedziała o Drogonie.

Fani „Gry o tron” odliczają godziny do chwil, gdy w ostatnim, 8. sezonie serialu padną pierwsze trupy – premiera pierwszego odcinka odbędzie o 3:00 w poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku.

W tych gorących chwilach odkopano wywiad, jakiego Paula Fairfield udzieliła w 2017 roku, opowiadając o pracy nad udźwiękowieniem serialu.W trakcie rozmowy skupiono się przede wszystkim na smokach, zwłaszcza na Drogonie, z którym wedle projektantki dźwięku Daenerys ma specjalną, intymną więź.

Ma o tym świadczyć samo imię smoka (a właściwie wiwerna), nadane mu po „gorącym mężu” Khalu Drogo. Fairfield stwierdziła wręcz, że bliskość i intymność pomiędzy Drogonem i Daenerys wykracza znacznie poza zwykłą przyjaźń – i chciała dać to odczuć w dźwiękach, jaki wydaje smok, któremu przypisywane są cechy osobowościowe partnera Khaleesi.

On gwiżdże przy niej cały czas, gwiżdże na jej tyłek i mówi – hej, maleńka.

Przeczytaj także

„Gra o tron”: jęki żółwi uprawiających seks stały się pomrukami Drogona

Fairfield starała się pokazać zmysłowe napięcie pomiędzy Drogonem i Daenerys, dlatego też jego pomruk to tak naprawdę przerobiony jęk gigantycznego żółwia uprawiającego seks.

Inne odgłosy smoków mają już mniej erotyczny podtekst – twórczyni efektów dźwiękowych przyznała, że wykorzystywała nagrania różnych ptaków i gadów oraz ważek.

Zobacz także: >> Pijani fani „Gry o tron” użyczyli głosu smokowi Viserionowi <<

Swoje pięć minut mieli także fani „Gry o tron” z baru Burlington w Chicago – Fairfield poprosiła ich, żeby się spili, a następnie nagrała ich krzyki, które stały się rykiem Viseriona w 7. sezonie „Gry o tron”.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.