"Gra o tron": w armii Nocnego Króla miała się pojawić dawno niewidziana postać

17.05.2019 11:31
Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Twórcy serialu Gra o tron zdradzili, że w 8. sezonie miał powrócić jeden z popularniejszych bohaterów, który po śmierci byłby Białym Wędrowcem. O kogo chodzi?

Serial "Gra o tron" słynie z tego, że z dużą łatwością podchodzi do eliminowania głównych bohaterów. Wystarczy przypomnieć sobie, chociażby przed ostatni odcinek, w którym Daenerys zabiła Cersei i Jaimego Lannisterów. Jeszcze do niedawna śmierć postaci nie oznaczała wcale ostatecznego pożegnania z serialem. W kocu w Westeros istnieli Biali Wędrowcy - armia nieumarłych istot pod wodzą Nocnego Króla. W 3. odcinku finałowego sezonu doszło do wielkiej bitwy, w której ludzie ostatecznie pokonali Innych. To oznacza, że pomysł twórców na występ gościnny jednego z bohaterów już nie zostanie zrealizowany. Początkowo w 7. sezonie serialu, miał powrócić jeden z popularniejszych bohaterów "Gry o tron" - Hodor.

Przeczytaj także

"Gra o tron" - Hodor w armii Nocnego Króla?

Hodor był upośledzonym umysłowo stajennym Winterfell, który z czasem stał się obrońcą Brana Starka. To właśnie dzięki niemu kaleki następca tytułu Lorda Północy i jego przyjaciółka Meera przeżyli spotkanie z hordą Innych podczas wyprawy za Mur. Hodor poświęcił swoje życie, żeby para nastolatków mogła ujść z życiem. Przy okazji widzowie serialu dowiedzieli się, skąd wzięło się imię stajennego i zarazem jedyne słowo, które wypowiadał - "Hodor".

Jak podaje Vanity Fair, twórcy serialu chcieli, żeby Hodor powrócił w roli jednego z Białych Wędrowców. Nieumarły Hodor widnieje na concept artach i storyboardach przygotowanych do 7. sezonu "Gry o tron". Bohater miał się pojawić wśród zastępów Nocnego Króla w scenie, w której armia potworów rusza na Mur. Hodor to nie jedyna postać, która przeszła metamorfozę. Podobny zabieg pojawił się w 6. sezonie serialu. Chodzi o Karsi - przywódczynię jednego z plemion Wolnych Ludzi, która zginęła, ponieważ nie była w stanie zabić dziecka przemienionego w Innego.

Kobieta powróciła jako jeden z Białych Wędrowców i nie jest jedyną postacią, która przeistoczyła się po śmierci w nieumarłego stwora. Najsłynniejszym sługą Nocnego Króla został smok Viserion.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zakończenie serialu?

Niestety pomysł twórców nie wszedł w życie i wszystko wskazuje na to, że raczej Biali Wędrowcy już nie pojawią się na ekranie HBO. Do końca serialu pozostał tylko jeden odcinek. Zwieńczenie telewizyjnej adaptacji "Pieśni lodu i ognia" trafi na HBO i HBO GO już 19 maja 2019 roku.

>>Zobacz też: Daenerys tryumfuje na zdjęciach z ostatniego odcinka "Gry o tron"<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.