"Gra o tron" zapowiada nadejście smoków. Ogłoszono rozpoczęcie produkcji "House of the Dragon"

04.12.2020 11:20
"Gra o tron" zapowiada nadejście smoków. Ogłoszono rozpoczęcie produkcji "House of the Dragon" Fot. Album Online/East News

Rozpoczęto produkcję spin-offu "Gry o tron" o tytule "House of the Dragon". HBO opublikowało szkice koncepcyjne smoków, które powstały na potrzeby nadchodzącego serialu.

House of the Dragon oficjalnie w produkcji. Zobaczcie szkice smoków

Oficjalnie rozpoczęto produkcję spin-offu "Gry o tron" o tytule "House of the Dragon". Serial przygotowali w 2020 roku George R.R. Martin i Ryan J. Condal, a sama akcja będzie się odgrywała setki lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". 

Polecamy

HBO z tej okazji podzieliło się dwoma szkicami koncepcyjnymi przedstawiającymi smoki, które mają być ważne dla budowania imperium, a potem też i dla upadku rodziny Targaryenów. Zobaczcie je poniżej:

Polecamy

Szef WarnerMedia Jason Kilar napisał również w oficjalnym oświadczeniu, że zdjęcia do programu mają ruszyć już za kilka miesięcy. Główną rolę w serialu zagra Paddy Considine ("Ultimatum Bourne'a", trylogia Cornetto Edgara Wrighta). Aktor wcieli się w życzliwego lidera, Króla Viserysa Targaryena, który zostaje wybrany przez radę w Harrenhal do wstąpienia na tron. 

Niestety, władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie. Viserys ma spore problemy z nowymi obowiązkami i byciem ponad prawem, szybko popadając w konflikty z innymi członkami swojej rodziny. Nie znamy szczegółów fabuły, ale fani teoretyzują, że serial może w końcu pokazać wojnę domową między Targaryenami, która przez historyków z Westeros określana jest "Tańcem smoków". 

Polecamy

W stworzeniu programu Martinowi i Condalowi pomógł również Miguel Sapochnik, reżyser "Gry o tron", który nakręcił m.in. "Bitwę bękartów" i "Długą noc".  

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.