"Gra o tron" - zobaczcie zniszczone Winterfell w nowym spocie 8. sezonu serialu

Kamil Kacperski
03.04.2019 12:21
Gra o tron 8 sezon - kadr z serialu|undefined Fot. kadr z wideo

HBO zachęca widzów do "walki o żyjących" w nowym spocie promującym 8. sezon "Gry o tron". Oprócz tego widzimy w nim zniszczone Winterfell i przykryty pod śniegiem miecz Jona Snow.

Ekscytacja nadchodzącym 8. sezonem "Gry o tron" sięga zenitu, a HBO tylko podkręca temperaturę - stacja udostępniła nowy spot promujący nadchodzące odcinki serialu. Materiał nosi tytuł "Aftermath" i przedstawia nam zniszczone Winterfell. Cały zamek jest przykryty grubą warstwą śniegu. Widzimy roztrzaskane wozy, stajnie, a także przewrócone koksowniki. Na końcu zaś możemy zauważyć ośnieżony miecz Jona Snow, zwany Długim Pazurem. 

Gra o tron 8. sezon - nowy spot pokazuje zniszczone Winterfell

Broń jest w samym centrum zamieci, która najprawdopodobniej została spowodowana przez jednego z Białych Wędrowców, którego sylwetkę widzimy w tle. Do tej pory nie widzieliśmy ich za dużo w materiałach promujących 8. sezon "Gry o tron", więc jest to zdecydowanie miła odmiana od ciągłego patrzenia na Jona, Daenerys i Tyriona. Zobaczcie niepokojące wideo:

Sam tytuł materiału, czyli "Aftermath" (po polsku najlepszym tłumaczeniem wydaje się być wyraz "pokłosie") sugeruje, że tak będzie wyglądało Winterfell po długiej bitwie, która zapowiadana była przez twórców i obsadę jeszcze w 2017 roku. Nagrania do scen batalistycznych rzekomo trwały miesiącami, a sam pojedynek między armią ludzkości a Białymi Wędrowcami ma być największym tego rodzaju przedsięwzięciem w historii kinematografii.

Przeczytaj także

Istnieje prawdopodobieństwo, że powyższa scena będzie otwierała odcinek po zakończeniu wspomnianej bitwy. Chociaż z drugiej strony, kroczący w tle Biały Wędrowiec może sugerować, że jest to jedynie jej kolejny fragment, a nie owe "pokłosie" starcia między Jonem i Daenerys a armią Króla Nocy.

Gra o tron - data premiery 8. sezonu

Oczywiście są to jedynie niepotwierdzone domysły - wszystkiego dowiemy się po obejrzeniu nadchodzących 6 odcinków 8. sezonu "Gry o tron". Premierowy epizod finałowej serii zostanie wyemitowany w Polsce 15 kwietnia 2019 roku o godzinie 3:00 na antenie HBO. Produkcja jest również dostępna na platformie streamingowej HBO GO. 

Zobacz także: >> Najlepsze seriale oryginalne HBO <<

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.