Groot i Rocket dostaną własny serial na platformie streamingowej Disney+?

Kamil Kacperski
21.11.2018 14:21
Groot i Rocket dostaną własny serial na platformie streamingowej Disney+? Fot. kadr z filmu

Bohaterowie "Strażników Galaktyki" pojawią się prawdopodobnie na małym ekranie - tak twierdzą dziennikarze "That Hashtag Show". Czy serial o gadającym szopie i drzewie-humanoidzie ma szansę na sukces?

Dziesięć lat temu odpowiedź na to pytanie brzmiałaby "prawdopodobnie nie". Ale od premiery "Iron Mana" Marvel stał się jedną z najbardziej dochodowych marek w historii, a na świecie nie ma chyba dziecka, które nie znałoby Groota i Rocketa. Dlatego przygotowanie mini-serialu o przygodach tych dwóch ulubieńców fanów mogłoby przynieść Disneyowi i Marvelowi ogromne przychody. Ale po kolei. 

We wtorek 20 listopada 2018 roku "That Hashtag Show" poinformował, że obecnie różni twórcy próbują sprzedać pomysły na mini-seriale szefowi MCU, Kevinowi Feige'emu. Jednym z nich jest produkcja skupiona właśnie na przygodach Rocketa (Bradley Cooper) i Groota (Vin Diesel). Inny projekt ma zaś opowiadać o Hawkeye'u i Kate Bishop (którą ma rzekomo grać gwiazda "13 powodów", Katherine Langford). 

Groot i Rocket bohaterami mini-serialu na Disney Plus?

Wydaje się, że produkcja o tych dwóch bohaterach ma na duży sens - w końcu "Strażnicy Galaktyki 3" są projektem, który ostatnio miał sporo problemów. Najpierw Disney zwolnił reżysera i scenarzystę poprzednich 2 części, Jamesa Gunna, a potem zawiesił pracę nad produkcją, by znaleźć nowego twórcę, który byłby w stanie przenieść wizję Gunna na srebrny ekran. Sam artysta znalazł natomiast posadę w konkurencyjnym DC i pracuje obecnie nad scenariuszem do "Suicide Squadu 2", a plotki twierdzą, że Warner Bros. zaproponował mu również pozycję reżysera produkcji. 

Dlatego przeniesienie Groota i Rocketa na mały ekran może mieć spory sens, aczkolwiek problem może się pojawić z budżetem produkcji. Obydwie postaci musiałyby zostać odpowiednio przygotowane wizualnie, więc każdy z epizodów musiałby mieć nawet kilkanaście milionów dolarów do wydania. 

Kiedy zadebiutuje Disney Plus?

Na razie wiemy na pewno, że na platformie streamingowej Disneya pojawi się produkcja o Lokim oraz "Mandalorian", czyli serial o łowcach nagród przygotowywany przez Jona Favreau, Taikę Waititiego oraz Dave'a Filoniego. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.