"Gry o tron": HBO i Starbucks skomentowały obecność kubka po kawie w nowym odcinku

07.05.2019 10:31
"Gry o tron": HBO i Starbucks skomentowały obecność kubka po kawie w nowym odcinku Fot. kadr z serialu

Sieć zawrzała po premierze 4. odcinka "Gry o tron". Nie tylko z powodu niespodziewanych wydarzeń, ale również z faktu, że w odcinku pojawił się kubek z logiem marki Starbucks. Do sprawy odniosła się sama stacja HBO.

Czujni widzowie, którzy lubią zwracać uwagę na detale mogli zauważyć kubek Starbucks w scenie uczty po Bitwie o Winterfell. Kawa (lub inny trunek) stała na stole obok Daenerys (w tej roli Emilia Clarke). Kadr z serialu szybko stał się memem, a fani nie kryli swojego zażenowania, ale także rozbawienia z zaistniałej sytuacji. Firmy HBO i Starbucks postanowiły szybko zareagować i opublikowały swoje oficjalne oświadczenia.

HBO skomentowało kubek Starbucksa w Grze o tron

Stacja emitująca program udostępniła swoje oświadczenie w poniedziałkowe popołudnie, kilkanaście godzin po debiucie odcinka "Gry o tron". HBO postanowiło zażartować i napisało, że "kawa latte była błędem", ponieważ Daenerys złożyła inne zamówienie:

Kawa, która pojawiła się w ostatnim odcinku była błędem. Daenerys zamówiła ziołową herbatę. 

Tak jak wspomnieliśmy, sprawę skomentował również Starbucks, który na swoim Twitterze napisał krótko, że:

Prawdę mówiąc jesteśmy zdziwieni, że nie zamówiła Dragon Drinka. 

Dragon Drink to nowy sezonowy napój Starbucksa, który został wprowadzony w tegorocznej ofercie letniej. Wygląda więc na to, że to fani bardziej przejęli się tym błędem, niż same osoby zaangażowane w "Grę o tron" - zwłaszcza, że dokładnie w tej samej scenie pojawili się panowie D.B. Weiss i David Benioff, twórcy i scenarzyści serialu (fragment z nimi zaczyna się około 4 minuty):

Gra o tron - data premiery nowego odcinka

Nowy odcinek "Gry o tron" zadebiutuje na HBO już 13 maja 2019 roku. Serial jest również dostępny na platformie HBO GO.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.