Gwiazda "1983" jako Pola Negri w nowym serialu na TVP 2

Sergiusz Kurczuk
17.12.2018 13:59
Michalina Olszańska|undefined Fot. materiały promocyjne

Już niedługo w ramówce TVP 2 pojawi się nowy serial historyczny pod tytułem "Rozbite marzenia. 1918-1939". Wystąpi w nim między innymi Michalina Olszańska, która wcieli się w rolę słynnej polskiej aktorki Poli Negri.

Już na początku 2019 roku na antenie TVP 2 zobaczymy nową produkcję historyczną zatytułowaną "Rozbite marzenia. 1918-1939". Jest to rozbudowana koprodukcja europejskoamerykańska. W jednym z odcinków główną bohaterką będzie Pola Negri, którą zagra Michalina Olszańska znana z pierwszego polskiego serialu Netfliksa pod tytułem "1983". O czym opowiada serial?

"Rozbite marzenia. 1918-1939" - Michalina Olszańska jako Pola Negri

Serial w oryginale nazywa się "Clash of Futures - 18" i jest cyklem opowiadającym o losach Europy odradzającej się po I wojnie światowej. Każdy odcinek został opowiedziany z perspektywy postaci historycznych, których życia ukazują konflikt pomiędzy ówczesnymi ideologiami - faszyzmem i komunizmem. W "Rozbitych marzeniach. 1918-1939" zobaczymy dzieje wielu europejskich krajów, między innymi Niemiec, Francji, Wielkie Brytanii, Włoch, Szwecji, Austrii oraz Polski. Wśród postaci, które zobaczymy w serialu są niemiecki nazista Rudolf Hoss, francuska anarchistka May Picqueray czy komunista Hans Beimler. Wśród nich znajdzie się polska gwiazda filmowa Pola Negri.

Olszańska wcieli się w Apolonię Chalupec. Artystka w 1917 roku wyjechała do Niemiec, gdzie poznała reżysera Ernsta Lubitscha, z którym stworzyła takie filmy jak "Oczy mumii Ma",  "Carmen", "Madame Du Barry" czy "Sumurun". W 1923 roku przybyła do USA, gdzie wystąpiła w takich hollywoodzkich produkcjach, jak "Hiszpańska tancerka", "Cesarzowa", "Hotel Imperial" oraz "Miłość aktorki". Szybko stała się gwiazdą kina niemego i symbolem seksu. Zasłynęła też z romansów z takimi aktorami jak Charlie Chaplin i Rudolph Valentino. W okresie kina dźwiękowego jej sława zaczęła przygasać, więc postanowiła wrócić do Niemiec. Joseph Goebbels zakazał jednak angażowania Negri do filmów z powodu rzekomo żydowskiego pochodzenia. Od oskarżeń uwolnił ją sam Adolf Hitler, który był wielkim wielbicielem jej talentu. Dzięki temu tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej udało się jej powrócić do świata kina.

Rozbite marzenia. 1918-1939  Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rozbite-marzenia-1918-1939-nowy-serial-tvp2-kiedy-emisja?fbclid=IwAR1Ke1m_RO6SepjqYz9uI7qEW6XbNaXCYEco0HFjwcBm0_CwoL0DbJNHq6c Fot. foto: materiały promocyjne

"Rozbite marzenia. 1918-1939" - kiedy premiera?

Serial kręconych w Luksemburgu, Belgii i Niemczech został wzbogacony o materiały archiwalne. W produkcji zobaczymy między innymi Davida Actona, Joela Basmana, Gennaro Cannavacciuolo, Roxane Duran, Rebeckę Hemse, Jana Krautera, Charlotte Merriam, Alexandre'a Nguyena, Solene Rigot, Pyotra Skvortsova, Robinsona Stevenina oraz Natalię Witmer. Pierwszy odcinek "Rozbitych marzeń" zostanie wyemitowany na TVP 2 7 stycznia 2019 roku o godzinie 21:55. Premiera serialu nie jest przypadkowa, ponieważ wypada w 100. rocznicę rozpoczęcia Kongresu Wersalskiego - początku końca I wojny światowej. W związku z emisją serialu w 2 stycznia 2019 roku na Dwójce zobaczymy film dokumentalny Mariusza Kotowskiego pod tytułem "Pola Negri. Życie gwiazdy".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.