Gwiazda „Orange is the New Black” zagra Batwoman. Jak będzie wyglądała nowa bohaterka z Arrowverse?

Sergiusz Kurczuk
08.08.2018 10:42
Gwiazda „Orange is the New Black” zagra Batwoman. Jak będzie wyglądała nowa bohaterka z Arrowverse? Fot. Batwoman vol. 2 #32

Stacja CW wybrała aktorkę, która wcieli się w Batwoman. Superbohaterką zostanie Ruby Rose znana z serialu „Orange is the New Black” i filmów „The Meg” oraz „John Wick 2”. 

W maju 2018 roku pojawiła się pierwsza informacja dotycząca wprowadzenia do świata Arrowverse kolejnej bohaterki znanej z komiksów DC. Chodzi o Katherine Kane lepiej znanej jako Batwoman. Twórcy serialu „Batwoman” od początku zapowiadali, że do roli heroiny szukają homoseksualnej aktorki, po to, by jak najlepiej oddać charakter postaci. Kane jest jedną z najsłynniejszych bohaterek LGBTQ ze świata DC Comics. Rolę dostała Ruby Rose znana wszystkim widzom serialu „Orange is the New Black”. Aktorka poinformowała o angażu na swoim Instagramie. 

„Batwoman” - Ruby Rose jako Katherine Kane

Rose zamieściła na swoim profilu swoją fotografię, zestawioną z ilustracją pochodzącą z okładki komiksu „Batwoman”. Napisała również, co rola bohaterki dla niej znaczy. 

Nietoperz wyszedł z wora, a ja jestem podekscytowana i zaszczycona. Jestem również emocjonalnym wrakiem... bo to spełnienie marzeń z dzieciństwa. To coś, za co bym umarła, gdybym jako, czująca się odmieńcem młoda członkini społeczności LGBT mogła zobaczyć w telewizji postać mnie reprezentującą. Dziękuję wszystkim. Dziękuje bogu.

Rose w wieku 12 lat odkryła, że jest lesbijką. Jako nastolatka była gnębiona przez rówieśników z powodu swojej orientacji. Bez wątpienia wcielenie się w homoseksualną superbohaterkę jest więc dla niej czymś bardzo ważnym, szczególnie ze względu na możliwość stworzenia postaci reprezentującej środowisko LGBT w serialu superbohaterskim. 

Jak będzie wyglądać serialowa Batwoman?

Na razie przygotowanie solowego serialu o Katherine Kane jest we wczesnej fazie produkcji. Bohaterka zadebiutuje w kolejnym crossoverze dziejącym się w telewizyjnym uniwersum Arrowverse. Twórcami nadchodzącej „Batwoman” będą Greg Berlanti i Caroline Dries. Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących serialu. Fani Batwoman postanowili jednak wziąć sprawy w swoje ręce. Internetowy twórca znany jako BossLogic postanowił stworzyć wizualizację przedstawiającą Rose jako zamaskowaną bohaterkę. 

Grafika nie zaskakuje, ale czego spodziewać się po Batwoman - bohaterce, której kostium opiera się w głównej mierze na stroju Batmana? Czy Rose rzeczywiście będzie wyglądała jak na ilustracji BossLogica? Dowiemy się wkrótce. Rose zobaczymy już 24 sierpnia 2018 roku w filmie o ogromnym rekinie zatytułowanym „The Meg”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.