Gwiazda "Przyjaciół" Lisa Kudrow zagra główną rolę w nowym serialu Taiki Waititiego

29.09.2022 11:47
Gwiazda "Przyjaciół" Lisa Kudrow zagra główną rolę w nowym serialu Taiki Waititiego Fot. Jesse Grant/Getty AFP/East News

Lisa Kudrow ("Przyjaciele") została wybrana do głównej roli w serialu "Time Bandits" od Apple TV.

Lisa Kudrow zagra główną rolę w nowym serialu Taiki Waititego

Jak podaje Deadline, Taika Waititi i Apple TV szykują serialową adaptację filmu Terry'ego Gilliama o tytule "Time Bandits". Ten będzie producentem, współscenarzystą oraz reżyserem kilku odcinków. Teraz potwierdzono, że Lisa Kudrow zagra główną rolę w nadchodzącej produkcji. W pozostałych rolach pojawią się Kal-El Tuck, Charlyne Yi, Tadhg Murphy, Roger Jean Nsengiyumva, Rune Temte, Kiera Thompson oraz Rachel House.

Polecamy

Waititi wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki pierwszego sezonu (ten ma liczyć dziesięć epizodów). Apple opisuje serial jako:

Komediową podróż przez czas i przestrzeń z kompletnie niedopasowaną do siebie grupą złodziei i nowym członkiem załogi - 11-letnim nerdem.

Oryginalny film napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Terry'ego Gilliama opowiada o 11-letnim fanatyku historii, który pewnej nocy odkrywa, że z jego szafy wychodzą krasnoludki. Ci są byłymi pracownikami Supreme Being, któremu ukradli wyjątkową mapę - ta pokazuje wszystkie czasoprzestrzenne dziury, które krasnoludki wykorzystują do podróżowania w czasie i kradzieży drogocennych przedmiotów z różnych er.

Polecamy

Na przestrzeni filmu, załoga poznaje mnóstwo historycznych i fikcyjnych bohaterów - wśród nich Napoleon i Robin Hood. Ich tropem podąża natomiast Supreme Being, które chce odebrać swoją mapę i zemścić się na swoich byłych pracownikach. W oryginale pojawili się m.in. Sean Connery, John Cleese, Shelley Duvall, czy Ian Holm. 

Na razie data premiery serialu "Time Bandits" nie jest znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.