Gwiazdor "Adam Project" zagra Percy'ego Jacksona w nowym serialu Disney+ na podstawie książek

12.04.2022 10:57
Gwiazdor "Adam Project" zagra Percy'ego Jacksona w nowym serialu Disney+ na podstawie książek Fot. face to face/Reporter/East News

Disney jakiś czas temu postanowił, że zrealizuje kolejną adaptację przygód Percy'ego Jacksona. Poznaliśmy nazwisko aktorka, który wcieli się w tytułową postać.

Percy Jackson - znamy gwiazdora nowego serialu na podstawie książek

Jak podaje Variety, serial "Percy Jackson and the Olympians" od Disney+ znalazł swojego Percy'ego - tym został Walker Scobell, którego jakiś czas temu mogliśmy oglądać w filmie "The Adam Project". Tam grał młodszą wersję Ryana Reynoldsa.

Disney+ zamówił serial na bazie książek Ricka Riordana w styczniu 2022 roku. Seria opowiada o przygodach 12-letniego herosa Percy'ego Jacksona (Scobell), który zaczyna powoli odkrywać swoje nadludzkie możliwości. Niestety Zeus oskarża go o to, że ukradł mu pioruny, więc Percy jest zmuszony do podróży po USA, by przywrócić porządek na Olimpie.

Polecamy

Percy jest opisywany w książkach jako mądry i współczujący dzieciak z dobrym poczuciem humoru. Zwykle był outsiderem i czuł się gorszy od innych dzieciaków przez ADHD i dysleksję. Nie pomagało również to, że bywał impulsywny i wybuchowy, kiedy widział coś, co nie było jego zdaniem uczciwe.

Pod tym płaszczykiem kryje się jednak dobry chłopak i lojalny przyjaciel, który chce po prostu chronić swoich bliskich.

Tak jak wspomnieliśmy, Scobell pojawił się niedawno w filmie "The Adam Project", gdzie zagrał z Ryanem Reynoldsem, Markiem Ruffalo, Zoe Saldaną i Jennifer Garner. W sierpniu mamy zobaczyć natomiast film "Secret Headquarters", w którym chłopak będzie towarzyszył Owenowi Wilsonowi.

Rick Riordan i Jon Steinberg są scenarzystami serialu "Percy Jackson and the Olympians", reżyserem został natomiast James Bobin. Data premiery niestety nie jest znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.