Gwiazdor „Gry o tron” na tropie UFO

Sergiusz Kurczuk
27.10.2017 10:56
Gwiazdor „Gry o tron” na tropie UFO Fot. Mary Evans Picture Library/East News/ kadr z serialu "Gra o tron"

Littlefinger niebawem spojrzy w niebo w poszukiwaniu Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Aktor Aidan Gillen Will wystąpi w nadchodzącym serialu kanału History zatytułowanego „Blue Book”. 

Każdy, kto interesuje się UFO, na pewno słyszał o tajnym Projekcie Błękitna Księga. Od roku 1952 do 1970 ubiegłego wieku Armia USA badała coraz częściej pojawiające się na amerykańskim niebie UFO. W trakcie trwania projektu odnotowano 12 618 przypadki Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Około 6% zaobserwowanych zjawisk nie zostało wyjaśnionych do tej pory. Informacje zebrane w ciągu 18 lat w końcu odtajniono, ale bez szczegółów dotyczących świadków. Jest to jeden z najobszerniejszych (jawnych) zbiorów raportów dotyczących UFO w historii.

Stacja History przy współpracy z A+E Studios i Compari Entertainment, postanowiła powołać do życia serial opowiadający o Projekcie Błękitna Księga. Telewizja zamówiła 10 odcinków serialu „Blue Book”, nad którym czuwał będzie David O’Leary. W głównego bohatera wcieli się dobrze znany wszystkim fanom „Gry o tron” Aidan Gillen Will, który zagrał przebiegłego Petyra Baelisha, czyli Littlefingera. Efektami specjalnymi zajmie się Robert Stromberg, który ma na koncie takie filmy, jak „Czarownica”, czy „What Lives Inside”. Stromberg wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki. Na stronie Bloody Disgusting pojawił się opis fabuły.

W serialu zobaczymy doktora J. Allena Hyneka, genialnego profesora college'u, zwerbowanego przez U.S. Air Force, by wziąć udział w tajnej operacji, dotyczącej przypadków, które nigdy nie zostały wyjaśnione. Każdy odcinek został oparty na prawdziwych aktach, łącząc teorie o UFO z autentycznymi historycznymi wydarzeniami w jednej z najbardziej tajemniczych epok w historii Stanów Zjednoczonych. 

W pracach nad serialem weźmie również udział słynny reżyser Robert Zemeckis, który Został producentem wykonawczym. Filmowiec wypowiedział się na temat produkcji. 

Rzadko mam okazję uczestniczyć w projektach, które są tak idealną fuzją faktów historycznych i niecodziennej rozrywki. Jesteśmy wdzięczni A+E Studios i kanałowi History za wsparcie w tworzenie serialu, który będzie fantastyczny.

Na razie nie podano większej ilości szczegółów dotyczących „Blue Book”. Jeśli pojawią się nowe informacje, na pewno damy Wam o tym znać.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.