Gwiazdor "Gry o tron" zagra głównego złoczyńcę we "Władcy Pierścieni"

22.10.2019 09:41
Gwiazdor "Gry o tron" zagra głównego złoczyńcę we "Władcy Pierścieni" Fot. kadr z serialu "Gra o tron"/HBO

Joseph Rawle, najlepiej znany z roli Benjena Starka w "Grze o tron", zagra kolejną postać fantasy w nadchodzącym serialu "Władca Pierścieni" od Amazon TV.

Jak podaje serwis Deadline, Joseph Rawle zagra złoczyńcę o imieniu Oren, a w głównych rolach będą towarzyszyć mu poznani wcześniej Will Pulter grający młodego herosa Beldora i Arkella Kavenagh, która wcieli się w bohaterkę o imieniu Tyra. Według wcześniejszych doniesień, serial może kosztować Amazona około miliard dolarów. Produkcja ma ruszyć w 2020 roku. Scenarzystami są JD Payne i Patrick McKay, a znany z "Jurassic World: Upadłe Królestwo" J.A. Bayona będzie reżyserem początkowych epizodów.

Gwiazdor Gry o tron we Władcy Pierścieni

Szczegóły dotyczące produkcji wciąż są nieznane, ale na razie wiemy, że wydarzenia przedstawione w serialu będą rozgrywały się na długo przed akcją książek z serii:

J.R.R. Tolkien stworzył jedną z najwybitniejszych i najbardziej inspirujących historii na świecie. Jako wieloletni fan czuję się uhonorowany przez to, że zaangażowano mnie do tego projektu. Nie mogę się doczekać, by zabrać widzów na podroż do Śródziemia, gdzie poznają wydarzenia z Drugiej Ery.

Przeczytaj także

W trakcie prasowego tournee Television Critics Association, Amazon potwierdził twórców serialu "Władca Pierścieni". Wśród nich pojawili się: producenci wykonawczy Lindsey Weber ("10 Cloverfield Lane"), Bruce Richmond ("Gra o tron"), Gene Kelly ("Boardwalk Empire"), Sharon Tal Yguado, scenarzyści Gennifer Hutchison ("Breaking Bad), Jason Cahill ("Rodzina Soprano") i Justin Doble ("Stranger Things"). Oprócz tego w załodze pojawili się konsultanci Bryan Cogman ("Gra o tron") i Stephany Folsom ("Toy Story 4") oraz producent Ron Ames ("Aviator").

Data premiery "Władcy Pierścieni" od Amazona pozostaje nieznana.

Zobacz także: J.R.R. Tolkien oskarżony o rasizm we "Władcy Pierścieni" przez to jak pokazał… orków

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.