Gwiazdor "Sex Education" oskarżony przez kilkaset kobiet o przemoc seksualną: "Nie mogłam wstać"

02.09.2022 13:12
Mikael Persbrandt Fot. FADEL SENNA/AFP/East News

Mikarl Persbrandt miał dopuścić się przemocy seksualnej. Oskarżenia pojawiły się kilka lat temu, ale dopiero teraz sprawa została nagłośniona przez media.

Mikael Persbrandt to jedna z gwiazd serialu "Sex Education". Szwed już wcześniej był oskarżany o przemoc seksualną, ale dopiero teraz sprawa została nagłośniona przez szwedzki portal "Dagens ETC". Kobiety chcą, by producenci i reżyserowie nie zapraszali do współpracy aktora, który miał zachowywać się skandalicznie wobec innych aktorek.

Polecamy

Gwiazdor "Sex Education" oskarżony przez kilkaset kobiet o przemoc seksualną: "Nie mogłam wstać"

Jeszcze w 2019 roku kobiety wysłały maila do Netfliksa oraz do firmy produkcyjnej Elevenfilm mówiąc o przewinieniach, których miał się dopuścić szwedzki aktor Mikael Persbrandt. Chciały, by aktor nie grał w serialu, ale firmy nie odniosły się do zarzutów, zaś sam aktor wszystkiemu zaprzeczył. Sprawa ucichła, ale kolejne kobiety postanowiły opowiedzieć o swoich doświadczeniach i stworzyć odpowiednią petycję oskarżając Persbrandta o przemoc seksualną.

Polecamy

Petycja, by aktora odsunąć od pracy w branży filmowej trafiła do portalu "Dagens ETC", który próbował się kontaktować z Netfliksem, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Wśród kobiet oskarżających gwiazdora są m.in. Alicia Vikander, Bahar Pars, Sofia Helin, Maria Lundqvist, Evin Ahmad, Ann Petrén. Jedna z aktorek opowiedziała historię, gdy Persbrandt kazał jej się rozebrać i zmusił do seksu oralnego przy jego kolegach. Jak cytuje portal natemat.pl:

Poprosił, żebym rozebrała się przed nim i jego równie starymi kolegami. Próbowałam odmówić, ale on powiedział: "Jesteś taka piękna, jestem z ciebie dumny, chcę cię tylko pokazać". Nie mogłam wstać.

Natomiast inna kobieta twierdzi, że w 2010 odrzuciła na planie filmowym jego propozycje seksualne przez co aktor miał się na niej mścić i utrudniać pracę.

Mikael Persbrandt odpowiedział na wiadomości od dziennikarzy odrzucając zarzuty. Jak cytuje natemat.pl:

Kiedyś zachowywałem się w sposób, z którego nie jestem dzisiaj dumny i zostawiłem to za sobą. Jednocześnie cała branża podjęła kilka zdecydowanych kroków, aby rozwiązać istniejące problemy strukturalne związane z nierównościami i środowiskiem pracy. Przedstawiono mnie w kontekście, który może zniszczyć mi całą karierę i cementowania fałszywego obrazu mnie nie jest czymś, co chcę wspierać i jest oczywiście ostatnią rzeczą, w którą chcę być zaangażowany.

Polecamy

W serialu "Sex Education" Mikael Persbrandt wciela się w rolę Jakoba Nymana, partnera Jean Milburn, w którą wciela się Gillian Anderson. 3. sezon produkcji zadebiutował 17 września 2021 roku. W najnowszych odcinkach zobaczyliśmy rozpoczęcie nowego roku szkolnego, w którym nowa dyrektorka stara się przywrócić Moordale chwałę.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.