„BoJack Horseman”: gwiazdy żegnają się z produkcją [WIDEO]

08.04.2020 15:57
„BoJack Horseman”: gwiazdy żegnają się z produkcją [WIDEO] Fot. . Netflix/Capital Pictures/EAST NEWS

Serial „BoJack Horseman” zakończył się po sześciu sezonach kilka tygodni temu. Teraz w sieci pojawiło się wideo, w którym gwiazdy produkcji żegnają się z serialem, wspominając dlaczego praca nad nim była dla nich tak wyjątkowym przeżyciem.

„Bojack Horseman” – wielki sukces animacji

Serial animowany Netfliksa „BoJack Horseman” powstał w głowie amerykańskiego scenarzysty Raphaela Boba-Waksberga. Obecnie 35-letni autor wpadł na pomysł opowieści oBoJacku, Zdesperowanym Gadającym Koniu”, jak nazwał swoją postać w mailu do swojej przyjaciółki, ilustratorki Lisy Hanawalt, w 2010 roku. Gdy kobiecie spodobał się pomysł, Bob-Waksberg udał się do szefów studia Tornate Company, aby zaprezentować im pomysł na nową produkcję. W 2013 roku pomysł sprzedano natomiast platformie streamingowej Netflix.

Pierwszy odcinek serialu zadebiutował na Netfliksie 22 sierpnia 2014 roku. Już po czterech dniach został wznowiony na kolejną serię. Serial bardzo szybko stał się bowiem jedną z flagowych produkcji platformy, zjednując dużą przychylność widzów i krytyków.

Przeczytaj także

Wszystko za sprawą znakomitego scenariusza oraz doskonałej obsady aktorskiej. Pod osłoną absurdalnej opowieści o gadających zwierzętach, kryła się bowiem wyjątkowo ludzka i przejmująca historia o zmaganiu się z nałogiem i depresją.

Sam BoJack Horseman jest przebrzmiałą gwiazdą Hollywood, która za wszelką cenę próbuje wrócić na szczyt, zmagając się po drodze z serią nieodpowiedzialnych, wręcz toksycznych decyzji. Produkcja zyskała wierne grono odbiorców, którzy chwalili serial za podejmowanie ważnych społecznie tematów, robiąc to w wyjątkowo przystępny, humorystyczny sposób.

Przeczytaj także

Członkowie obsady żegnają się z produkcją

W serialu głosu postaciom użyczyli: Will Arnett („Arrested Devepolment”), Aaron Paul („Breaking Bad”), Amy Sedaris, Alison Brie („Glow”, „Community”) oraz Paul F. Tompkins. Teraz obsada zdradza, jak wiele znaczyła dla nich praca na planie popularnego serialu.

Co dalej dla Rapheala Boba-Waksberga?

Bob-Waksberg jest także twórcą serialu Amazon Prime Video – „Undone”. Produkcja z udziałem znanej z filmu „Alita: Battle Angel” Rosy Salazar oraz Boba Odenkirka, który sławę zyskał w szczególności dzięki serialom „Breaking Bad” i „Zadzwoń do Saula”, animowana jest techniką rotoskopową. Oznacza to, że serial filmowany jest najpierw z użyciem aktorów, a następnie za pomocą specjalnej techniki kolorowany i przerabiany na wersję animowaną. Produkcja, będąc pierwszym oryginalnym serialem platformy Amazon, niedawno dostała zamówienie na drugi sezon.

Przeczytaj także

Raphael Bob-Waksberg jest także autorem tomu opowiadań „Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii”, wydanego niedawno również w Polsce.

Ciekawym jest także, że w ramach promocji książki autor podzielił się informacją, iż jego dziadkowie są z pochodzenia Polakami, którzy musieli uciekać z Polski podczas II Wojny Światowej.

Czytaj także: Polski wątek w 3. sezonie "Killing Eve". Jeden z bohaterów wybierze się do naszego kraju.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.