Gwiazdy popularnych seriali pojawią się na Warsaw Comic Con 2017

Materiały partnerskie
29.05.2017 15:15
Gwiazdy popularnych seriali pojawią się na Warsaw Comic Con 2017 Fot. materiały prasowe

Gwiazdy „Gry o tron”, „Pamiętników wampirów”, „Teen Wolf”, „Breaking Bad” i „The 100” przybywają do stolicy na pierwszy w Polsce Warsaw Comic Con.

Międzynarodowe gwiazdy filmów i seriali, polscy autorzy książek i komiksów fantasy, cosplayerzy, a także myśliwce z „Gwiezdnych wojen”, słynny żelazny tron z „Gry o tron”, komiksy, gry planszowe i komputerowe, wystawa klocków LEGO, spotkanie z Nelą Małą Reporterką oraz koncert Dawida Kwiatkowskiego - to wszystko i wiele więcej czeka na odwiedzających pierwszy w Polsce Warsaw Comic Con. Impreza odbędzie się w dniach 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie. Organizator przygotował bezpłatny transport autobusowy z centrum stolicy.

To będzie pierwszy w Polsce comic con, czyli wielki festiwal fantastyki adresowany do wszystkich fanów filmów, seriali, książek komiksów oraz gier. Imprezę Warsaw Comic Con otworzy znakomity kompozytor, laureat Oscara, twórca i dyrektor Transatlantyk Festival -Jan A.P. Kaczmarek, a w wydarzeniu udział wezmą światowe gwiazdy kina i seriali fantasy: aktorzy „Gry o Tron -  Carice Van Houten (Melisandre) i  Thor Bjornsson (Góra), znana z ról w serialach „Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak” i „The Walking Dead” Melissa Ponzio, Nadia Hilker, grająca Lunę w serialu „The 100” i Olga Fonda, czyli Nadia Petrova z „Pamiętników wampirów”. Organizatorzy zapowiadają również udział aktora z serialu Breaking Bad. Gośćmi wydarzenia będą także polscy autorzy fantasy (m.in. Andrzej Pilipiuk, Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz i Magdalena Kozak) oraz autorzy komiksów.

Odwiedzający Ptak Warsaw Expo przeniosą się do fantastycznych, filmowych światów uchwyconych w specjalnych strefach tematycznych „Gry o tron i „Star Wars”. Znajdziemy w nich m.in. oryginalny tron z „Gry o tron”, model myśliwca z „Gwiezdnych Wojen” w skali 1:1 i pojazdy z Mad Maxa”.

Na terenie imprezy będzie można spotkać całe mnóstwo superbohaterów. Zadbają o to cosplayerzy, czyli ludzie specjalizujący się we wcielaniu w postacie z filmów i seriali, którzy zjadą na odbywającą się w ramach wydarzenia Galę Cosplay. Dla miłośników gier przygotowana zostanie wielka „Strefa Gier Bez Prądu” z coraz popularniejszymi w Polsce planszówkami, grami karcianymi i figurkowymi dla dzieci od 5 do 105 lat. Z myślą o fanach komiksów powołano natomiast strefę pełną polskich i zagranicznych wydawnictw. Na najmłodszych czekają: wielka strefa klocków Lego, spotkanie z gwiazdą TVP ABC - Nelą Małą Reporterką w Dżungli Neli, a także konkursy i zabawy prowadzone przez animatorów.

Warsaw Comic Con towarzyszyć będą II Targi Gier Komputerowych Good Game Warsaw pełne premier gier komputerowych, konsolowych i video oraz widowiskowych turniejów z udziałem znanych gamerów. Wielką atrakcją będzie także koncert Dawida Kwiatkowskiego. Kolejnym wydarzeniem, które będzie towarzyszyć Warsaw Comic Con to wystawa innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych: Edu Expo. Każdy znajdzie więc na imprezie coś dla siebie.

Imprezy Warsaw Comic Con i Good Game odbędą się w dniach 1-4 czerwca 2017 w Ptak Warsaw Expo. Do warszawskiego Nadarzyna dojedziemy w 15 minut samochodem z centrum Warszawy. Dla niezmotoryzowanych organizator przygotował bezpłatne autobusy z warszawskich dworców: centralnego i zachodniego.

Szczegóły i bilety na: warsawcomiccon.pl

Materiały partnerskie Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.