Najlepsze seriale dokumentalne na HBO GO. "Leaving Neverland" i inne

04.04.2019
Aktualizacja: 17.04.2019 12:55
Najlepsze seriale dokumentalne na HBO GO|undefined Fot. : kadr z filmu

HBO GO to platforma, za pośrednictwem której odbiorcy mogą oglądać kinowe hity nie wychodząc z domu. Przedstawiamy Wam ranking najlepszych seriali dokumentalnych na HBO GO.

Na HBO GO każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy komedii z pewnością ucieszy informacja, że na platformie jest masa filmów, które rozbawią nas do łez. Dla fanów kina akcji i sensacji HBO GO oferuje produkcje, które od początku do końca trzymają w napięciu. Jakiś czas temu stworzyliśmy rankingi dotyczące kina akcji i filmów sensacyjnych, które są na popularnej platformie. Tym razem postanowiliśmy stworzyć zestawienie najlepszych seriali dokumentalnych, które możecie obejrzeć online.

Top 6: Najlepsze seriale dokumentalne na HBO GO

Przeczytaj także

Jakiś czas temu wszyscy mówili o Michaelu Jacksonie. Cały szum powstał za sprawą głośnego dokumentu HBO "Leaving Neverland". W dwuodcinkowym serialu dwaj mężczyźni wyznają, że byli ofiarami molestowania przez Króla Popu. Jakie jeszcze seriale dokumentalne oferuje nam HBO GO?

1. "O.J.: Made in America" reż. E. Edelman (2016)

Jeśli obejrzeliście "American Crime Story: Sprawa O.J.Simpsona" z pewnością czujecie niedosyt i chcecie zagłębić się jeszcze bardziej w sprawę byłego futbolisty, który został oskarżony o zamordowanie byłej żony i jej kochanka. Serial "O.J.: Made in America" to zdobywca Oscara 2017 w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny". Twórcy skupili się na byłej gwieździe i ujawnili nieznane dotąd fakty.

2. "Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta" reż. A. Jarecki (2015-)

Milioner Robert Durst zostaje oskarżony o morderstwo przyjaciółki i sąsiada, a także o udział w zaginięciu żony. Jeśli kojarzycie film "Wszystko co dobre", w którym w rolę Roberta Dursta wcielili się Ryan Goslingi, a w jego żonę Kristen Dunst, z pewnością zainteresuje Was ten serial dokumentalny, który rzuca nowe światło na całą sprawę.

3. "Sekcja zwłok" reż. A. Ginsberg (1994)

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda praca patologa? Ten serial przybliży Wam metody i techniki pracy dr Michaela Badena, który współpracował przy wielu głośnych sprawach sądowych.

4. "Magazyn Rolling Stone: Reportaże znad krawędzi" reż. B. Foster, A. Gibney (2017)

Twórcy przedstawiają ostatnie 50 lat historii Stanów Zjednoczonych z perspektywy kultowego magazynu "Rolling Stone". Dokument jest prawdziwą gratką dla fanów rock n' rolla, bo w serialu wykorzystano zapiski występów The Rolling Stones, Bruce'a Springsteena, Janis Joplin, The Sex Pistols czy The Clash.

5. "Leaving Neverland" reż. D. Reed (2019)

W dokumencie wystąpili Wade Robson i Jimmy Safechuck. Mężczyźni w dzieciństwie przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem, a teraz postanowili opowiedzieć swoją historię. W serialu usłyszymy niepublikowane dotąd materiały.

6. "Sprawa przeciw Adnanowi Syedowi" reż. A. Berg (2019)

Czteroodcinkowy serial dokumentalny, który skupia się na głośnym procesie Adnana Seyda, który został oskarżony o zamordowanie swojej dziewczyny, 18-letniej Hae Min Lee. Twórcy skupiają się na rozprawach sądowych i rzucają nowe światło na cały proces. Dodatkowo na jaw wychodzą nieznane dotąd fakty.

Zobacz także: >>Top 8: Najlepsze seriale komediowe na HBO GO<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.