HBO zaprezentowało plakat nowego spin-offu "Gry o tron". O czym opowie "House of the Dragon"?

30.10.2019 08:50
Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Stacja HBO zapowiedziała zupełnie nowy serial rozgrywający się w Westeros. Mowa o serialu "House of the Dragon", który opowie o przeszłości rodu Targaryenów.

Pod koniec października 2019 roku odbyła się konferencja medialna HBO Max - nadchodzącej platformy streamingowej HBO. Podczas wydarzenia poruszono wątek przyszłości spin-offów "Gry o tron". Chociaż skasowano wcześniej zapowiadany serial o prehistorii Westeros, zapowiedziano zupełnie nową produkcję traktującą o jednym z najpotężniejszych rodów w całym świecie stworzonym przez George'a R.R. Martina.

"House of the Dragon" - o czym opowie nowy spin-off "Gry o tron"?

Jak podaje serwis CBR, nowa produkcja zostanie oparta bezpośrednio na jednej z książek twórcy "Gry o tron". Chodzi o najnowszą powieść pisarza - "Ogień i krew" czyli historię rodu Targaryenów. Należała do niego między innymi Daenerys - jednak z głównych bohaterek "Gry o tron". W nowym serialu zobaczymy czasy, w których potężna rodzina władała Westeros przy pomocy smoków. Twórcy nadchodzącej produkcji zaprezentowali pierwszy plakat serialu.

Zobacz: Prequel "Gry o tron" z Naomi Watts został anulowany. Co było tego powodem?

House of the Dragon Fot. foto: materiały proasowe/HBO Max

Na grafice przedstawiono wcześniej wspomniane magiczne stworzenie, potrafiące ziać ogniem. Smok z plakatu ma trzy głowy. Nie oznacza to jednak, że w spin-offie pojawi się nowy gatunek smoka. To tylko symboliczne ukazanie zwierzęcia, znajdujące się na herbie rodu Targaryenów. Fakt, że produkcja zostanie oparta na "Ogniu i krwi" sugeruje, że niebawem zobaczymy największego i najpotężniejszego smoka w historii Westeros - Baleriona.

Przeczytaj także

Co ciekawe sam Martin wspomniał jakiś czas temu na swoim blogu, że niebawem zobaczymy adaptację jego ostatniej książki. Była to jednak niepotwierdzona informacja pozbawiona konkretów.

Przeczytaj także

"House of the Dragon" - kiedy premiera?

Twórcami "House of the Dragon" zostali George R.R. Martin i Ryan Condal. Reżyserem pilotażowego odcinka będzie Miguel Sapochnik. Twórcy zapowiedzieli, że pierwszy sezon serialu będzie składał się z 10 odcinków. Poprzednia produkcja o roboczym tytule "Bloodmoon" została skasowana z powodu kiepskiego odbioru pilota serialu. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy "House of the Dragon".

Przeczytaj także

Zobacz też: "Gra o tron": rodzice, którzy nazwali córki na cześć Daenerys teraz żałują swojej decyzji 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.