"Hakweye": Jeremy Renner pokazał, jak będzie wyglądał w nowym serialu Marvela

24.11.2020 12:15
Hwkeye - Jeremy Renner - kadr z filmu Avengers: Age of Ultron Fot. Everett Collection/East News

Jeremy Renner powróci niebawem do roli Hawkeye'a - członka Avengers o sokolim oku. Jak będzie prezentował się w serialu o Clincie Bartonie?

Jeremy Renner zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, które najprawdopodobniej zapowiada, jak Hawkeye będzie wyglądał w nadchodzącym serialu Disney+. Fani komiksów Marvela powinni być zadowoleni.

"Hawkeye" - Jeremy Renner jako Clint Barton w serialu Marvela

Hawkeye nie jest może najpotężniejszym z Avengers, ale niejednokrotnie "zwykły koleś z łukiem" ocalił skórę pierwszoligowym herosom. Clint Barton pełni jednak rolę drugoplanową i ze względu na swoją naturę jest często obiektem żartów. W "Avengers: Endgame" pokazał nieco więcej pazura, wcielając się w Ronina, ale nie oszukujmy się - twórcy filmów Marvela nie poświęcili Hawkeye'owi należytego czasu. Zmieni się to w nadchodzącym serialu o superbohaterskim łuczniku.

Zobacz także

Komiksowy Hawkeye niemal od samego początku Avengers pełnił bardzo ważną rolę i z czasem stanął na czele jednej z frakcji drużyny. Oprócz niepokornego charakteru i nadzwyczajnych zdolności strzeleckich odznaczało go coś jeszcze - dziwaczny, fioletowy strój, często wyśmiewany przez młodszych czytelników komiksów.

Twórcy serialu "Hawkeye" postanowili sięgnąć do komiksowego pierwowzoru, ale na szczęście nie przebiorą Jeremy'ego Rennera w dziwny kostium. Produkcja całymi garściami ma czerpać ze słynnego runu Matta Fractiona i Davida Aji, w którym Barton jawił się jako zmęczony życiem superbohater, muszący godzić swoją nadzwyczajną karierę z zupełnie zwyczajnymi obowiązkami. Te domysły potwierdza najnowsze zdjęcie, które trafiło na Instastories Rennera.

Jeremy Renner Fot. print screen z Jeremy Renner/Instagram

Widzimy na nim, że aktor ma na twarzy obrażenia. Niektóre rany są zaklejone plastrem. Podpis sugerujący, że poniedziałki nie są ulubionym dniem tygodnia poobijanego jegomościa, też idealnie wpisuje się w charakter wcześniej wspomnianego komiksu, w którym Hawkeye często dostawał łupnia od wrogów i musiał się leczyć zwyczajnymi, domowymi sposobami. Na Instagramie Rennera pojawiło się też drugie zdjęcie, na którym aktor ćwiczy na siłowni. Istnieje spora szansa, że w ten sposób przygotowuje się do roli Bartona.

Jeremy Renner Fot. print screen z Jeremy Renner/Instagram

Niewykluczone więc, że serial rzeczywiście zostanie zainspirowany serią stworzoną przez Fractiona i Aję, ale twórcy sięgną również po inne współczesne komiksy poświęcone Hakweye'owi, na przykład "Freefall" Matthew Rosenberga i Otto Schmidta. Pożyjemy, zobaczymy.

Polecamy

"Hawkeye" - kiedy premiera?

Ważną postacią w serialu "Hawkeye" ma być żeńska następczyni herosa. W komiksach była to Kate Bishop. Nadal trwają poszukiwania aktorki, która wcieli się w jej serialowy odpowiednik. Według niepotwierdzonych informacji ma ją zagrać znana z serii "Transformers" Hailee Steinfeld. Na razie jednak na temat serialu wiadomo bardzo niewiele, podobnie jak na temat daty jego premiery. Poza tym abonenci Disney+ wciąż czekają na debiuty wcześniej zapowiedzianych seriali - "WandaVision" i "Falcon and the Winter Soldier". Pierwszy trafi na platformę na początku roku 2021.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.