"Hanna" - kiedy amerykański serial z Joanną Kulig trafi na Amazon Prime?

Sergiusz Kurczuk
18.01.2019 14:07
Zimna wojna|undefined Fot. kadr z filmu Zimna wojna

Joanna Kulig znana z filmu "Zimna Wojna", wystąpiła w serialu Amazon Prime zatytułowanym "Hanna". W sieci pojawił się zwiastun produkcji oraz przybliżona data jej premiery.

Sukces Joanny Kulig nie ma końca. Polska aktorka zaczyna właśnie międzynarodową karierę i jedną z jej nowych ról, będzie postać matki głównej bohaterki nowego serialu Amazon Prime - "Hanna". Kulig wystąpiła u boku gwiazd takich produkcji jak „Altered Carbon”, „Legion Samobójców” i „World War Z”. Twórcy zaprezentowali pierwszy zwiastun serialu i zapowiedzieli, kiedy możemy spodziewać się jego premiery.

"Hannah" - Joanna Kulig w obsadzie serialu Amazon Prime

Dobra passa Joanny Kulig rozpoczęła się dzięki sukcesowi filmu Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". Produkcja zyskała uznanie nie tylko w Polsce. Zgarnęła wiele prestiżowych nagród filmowych i ma szansę na Oscara 2019 za najlepszy film nieanglojęzyczny. Sama Kulig jest typowana jako aktorka, która zdobędzie statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej za główną rolę żeńską. Dołączyła też do słynnej agencji aktorskiej w Hollywood. Nic dziwnego, że niebawem zobaczymy ją w amerykańskiej produkcji. Jak prezentuje się zwiastun serialu "Hanna"?

Produkcja Amazona jest nową wersją filmu o tym samym tytule z 2011 roku, w którym wystąpili między innymi Saoirse Ronan, Cate Blanchett i Eric Bana. W serialu oprócz Kulig wystąpią Esme Creed-Miles, Joel Kinnman i Mireille Enos. "Hanna" opowie o młodej dziewczynie, która jest zabójczynią. Profesji nauczył ją jej ojciec. Tytułowa bohaterka udaje się na misję w Europie, gdzie będzie musiała stanąć oko w oko z agentami amerykańskiego wywiadu. Joanna Kulig jest oczywiście za młoda do roli matki głównej bohaterki. Polska aktorka pojawi się w retrospekcjach. U jej boku w roli ojca protagonistki wystąpi Joel Kinnaman znany z serialu "The Killing" i filmu "RoboCop".

"Hannah" - kiedy premiera serialu z Joanną Kulig?

Scenarzystą serialu został David Farr, odpowiedzialny również za film z 2011 roku. Reżyserką została Sarah Adina Smith. Na razie nie podano dokładnej daty premiery produkcji. Wiadomo jedynie, że "Hanna" trafi na platformę Amazon Prime w marcu 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.