Helena Bonham Carter twierdzi, że rozmawiała ze zmarłą księżniczką Małgorzatą za pomocą medium

09.10.2019 15:34
Foto: materiały prasowe Netflix|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Helena Bonham Carter wcieliła się w rolę księżniczki Małgorzaty w 3. sezonie "The Crown". Aktorka utrzymuje, że nawiązała kontakt ze zmarłą przy pomocy medium.

Trzeci sezon "The Crown" zbliża się wielkimi krokami. W nadchodzących odcinkach będziemy mieli okazję zobaczyć zupełnie nową obsadę serialu. Helena Bonham Carter, która zastąpiła Vanessę Kirby w roli księżniczki Małgorzaty, twierdzi, że udało jej się nawiązać kontakt ze zmarłą. 

Helena Bonham Carter rozmawiała z księżniczką Małgorzatą za pomocą medium

Helena Bonham Carter to bardzo sumienna aktorka, która poświęca wiele czasu i energii na możliwie jak najlepsze przygotowanie się do roli. Przed występem w 3. sezonie "The Crown" Brytyjka czytała biografie odgrywanej przez siebie postaci, rozmawiała z jej bliskimi i damami dworu, a nawet zasięgnęła pomocy astrologa, grafologa i medium.

Przeczytaj także

Bonham Carter wyznała, że wcielając się w autentyczną postać, bardzo zależy jej na błogosławieństwie danej osoby. W tym przypadku sytuacja była o tyle skomplikowana, że księżniczka Małgorzata zmarła w 2002 roku. Aktorka skorzystała zatem z pomocy medium i udało jej się porozumieć ze zmarłą podczas seansu spirytystycznego.

Wygląda na to, że powiedziała, że jest zadowolona, że to ja się w nią wcielam. Grając kogoś autentycznego bierzemy na siebie odpowiedzialność, dlatego bardzo ważne jest dla mnie błogosławieństwo tej osoby. Zapytałam więc: "Czy nie masz nic przeciwko temu, że ciebie zagram?". Ona odparła: "Jesteś lepsza niż ta druga aktorka". Miała na myśli drugą osobę, którą twórcy rozważali do roli Małgorzaty. Nie zdradzono mi nigdy tożsamości tej osoby, ale wiem, że ktoś taki był.

Uwierzyłam wówczas, że ona naprawdę tu jest. Było to bowiem dokładnie coś, co powiedziałaby Małgorzata. Była mistrzynią w komplementowaniu i poniżaniu jednocześnie. Ciągnęła potem: "Ale będziesz musiała się odświeżyć, być bardziej zadbana i schludniejsza". Na koniec dodała: "Musisz też palić jak należy. Ja paliłam w konkretny sposób. Zapamiętaj, bo to ważna uwaga. Uchwyt do papierosa służył zarówno do palenia, jak wyrażania siebie.

Przeczytaj także

"The Crown" powróci z 3. sezonem już 17 listopada 2019 roku. Wszystkie odcinki ukażą się na platformie Netflix. W rolach głównych wystąpią Olivia Colman, Helena Bonham Carter i Tobias Menzies.

Zobacz też: 9 najlepszych seriali kostiumowych dostępnych na Netfliksie

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.