"Hellstrom" - znamy obsadę nowego serialu Marvela

09.10.2019 11:50
23 Fot. kadr z komiksu Venom vol. 2 #23

Twórcy nadchodzącego serialu Marvela "Hellstrom" zadecydowali, którzy aktorzy wcielą się w głównych bohaterów produkcji.

Chociaż przyszłość seriali Marvela należy do Disney+, równolegle powstają produkcje serwisu Hulu, których wydarzenia osadzone są w MCU. Jednym z najnowszych tytułów jest "Hellstrom" - historia piekielnego antybohatera, która zadebiutuje już niebawem na małym ekranie. Twórcy serialu ogłosili obsadę nadchodzącej produkcji.

"Hellstrom" - obsada nowego serialu Marvela

Obecnie serwis Hulu ma w swojej ofercie dwa seriale dziejące się w MCU - "Runaways" i "Cloak and Dagger". W planach były kolejne, tym razem o wiele mroczniejsze produkcje - "Ghost Rider" i "Hellstrom". Pierwszy z tytułów został skasowany, zanim doszło do produkcji, ale fani piekielnych klimatów mogą pocieszyć się powstającymi przygodami syna Szatana.

Przeczytaj także

Jak podaje serwis Deadline, w tytułowej roli zobaczymy Toma Austena z serialu "The Royals". Natomiast Sydney Lemmon z "Fear the Walking Dead" wcieli się w siostrę głównego bohatera - Anę Hellstrom. Ich matkę zagra Elizabeth Marvel kojarzona na pewno przez widzów "Homeland". Do trójki aktorów dołączyli również Robert Wisdom ("Watchmen") jako Caretaker, June Carryl ("Mindhunter") jako doktor Louise Hastings, Ariana Guerra ("Raising Dion") jako Gabriella Rosetti oraz Alain Uy ("Przejście") w roli Chrisa Yena.

12 Fot. foto: Marvel Spotlight #12

Daimon Hellstorm zadebiutował w pierwszym numerze "Ghost Rider" z 1973 roku i został stworzony przez Gary'ego Friedricha i Jima Mooneya. Rodzeństwo zostało spłodzone przez demona, który twierdził, że jest Szatanem, ale w rzeczywistości nazywał się Marduk Kurios. Wybrał ziemską kobietę, która urodziła jego potomstwo. Jej dzieci od urodzenia przejawiała piekielne pochodzenie, przez co matka wkrótce trafiła do zakładu psychiatrycznego. Daimon i Satana zostali rozdzieleni. Chłopak trafił do sierocińca a jego młodsza siostra do królestwa ojca.

Przeczytaj także

Jako młodzieniec Hellstrom wstąpił do zakonu, by w przyszłości zostać księdzem. Plany pokrzyżowała jednak prawda o jego pochodzeniu. Z czasem udało mu się pokonać złe wpływy ojca i został bohaterem, zajmującym się nadnaturalnymi zjawiskami z piekła rodem. Za dnia był ekspertem z dziedziny okultyzmu, co pozwalało mu na śledzenie poczynań demonów na Ziemi. Z czasem zaczął współprace z Defenders i West Coast Avengers. Przez wiele lat był mężem superbohaterki znanej jako Hellcat.

Jako potomek demona i władca obcego piekielnego wymiaru, posiada niezliczony szereg umiejętności opierających się na czarnej magii. Cechuje się też Darksoul - demonicznym odpowiednikiem ludzkiej duszy, który objawia się pentagramem na klatce piersiowej. Posługuje się trójzębem Netheranium, który zwiększa jego moce.

Przeczytaj także

"Hellstrom"- kiedy premiera serialu?

Twórcą nadchodzącego serialu jest Paul Zbyszewski. Produkcja nie dostała jeszcze oficjalnej daty premiery, ale zadebiutuje na Hulu prawdopodobnie w roku 2020.

Przeczytaj także

Zobacz też: Marvel Studios planuje wprowadzić do kinowego uniwersum Ghost Ridera, jakiego jeszcze nie widzieliśmy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.